www.svethardware.cz
>
>
>

Hotely Hilton rovněž napadeny malwarem

Hotely Hilton rovněž napadeny malwarem
, , aktualita
Před pár dny oznámila společnost Starwood Hotels and Resorts vlastnící např. hotely Sheraton napadení malwarem, který kradl údaje o platebních kartách. Stejné prohlášení o útoku nyní vydává i řetězec hotelů Hilton.reklama
Je to jen pár dní, co společnost Starwood Hotels and Resorts vydala prohlášení, ve kterém upozorňovala na to, že v mnoha hotelech byl instalován malware, který kradl údaje o platebních kartách. Totéž se ale nyní stalo hotelům Hilton. I zde se v restauracích a různých dárkových obchodech nacházel v pokladním systému malware. Útočníci patrně získali jména držitelů karet, jejich čísla, bezpečnostní kódy a data expirace.


Hotel Double Tree by Hilton v Orlandu na Floridě


Zatím se ví, že škodlivý software byl činný od 18. listopadu do 5. prosince 2014 a od 21. dubna do 27. července 2015. Probíhá vyšetřování a zatím se neví, kolik údajů bylo získáno. Společnost Hilton nabízí bezplatné roční monitorování účtů pomocí společnosti AllClear. Podle expertů by ukradené údaje neměly být dostatečné ke krádeži identity. Otázkou nyní zůstává, zda podobný problém zjistí ještě více řetězců hotelů.

Zdroj: hiltonworldwide.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek