Hover Camera: bezpečný dron, který umí následovat člověka

Hover Camera: bezpečný dron, který umí následovat člověka
, , aktualita
Společnost Zero Zero Robotics představila dron, který disponuje především svou bezpečností. Jmenuje se Hover Camera a tento nevelký dron s kamerou dokáže člověka následovat a fotit fotky nebo točit video.reklama
Obliba dronů neustále roste a projevuje se to různými způsoby. Dřív bylo normální, že jste se nechali vyfotit nebo natočit od někoho jiného, ale tahle doba zřejmě pomalu odeznívá, protože tenhle úkol si vezme na starosti "příruční dron". S touto myšlenkou byl vytvořen bezpilotní letoun Hover Camera.

Tento startup - dron s kamerou - od pekingské společnosti Zero Zero Robotics je bezpochyby šikovný. To především díky jeho nevelkým rozměrům a také díky jeho schopnosti být složen. Bezpečnost je u Hover Camery na prvním místě, a proto jsou vrtule chráněny pevným rámem z uhlíkových vláken, který umožní majiteli dron kdykoliv chytit do rukou bez obavy o prsty.

Křídla dronu, jež schovávají celkem čtyři vrtule, se dají složit, takže vznikne velmi skladná drobná krabička. Hmotnost zařízení také není nijak velká, dron váží jen 238 gramů. Co však zklame, je výdrž, která u dronů obecně není příliš velká. Hover Camera totiž na jedno nabití vydrží jen přibližně osm minut. Baterii je však možné v horní části snadno vyměnit.

Dronova kamera dokáže natáčet videa v rozlišení 4K a fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a vybaven je i bleskem. K dispozici je i 3megapixelový fotoaparát, který je namířen směrem dolů. Dron má také systém ke své vlastní stabilizaci. Natočené video je možné uložit do 32GB vnitřní paměti dronu a později ho přes USB kabel zkopírovat třeba do počítače. Pomocí speciálního AI algoritmu od společnosti Zero Zero Robotics je dron schopný následovat člověka, používá k tomu rozpoznávání obličeje a těla.

CEO Zero Zero Robotics Meng Qiu Wang prohlásil, že používají zcela vlastní algoritmus, aby využili každou kapku z výkonu Snapdragonu 801. Společnost tedy nemá strach, že by byl výrobek kopírován, protože vše je jejich práce.

Tento dron se bude ovládat buď přímo ručně, nebo pomocí aplikace pro chytrý telefon, k němuž se připojí pomocí WiFi. V aplikaci bude možné nahrávané video živě přehrávat. Stoupání, klesání a zatáčení Hover Camery je pak možné řídit pomocí gest prstů, takže není třeba žádný ovladač.

Dron nabízí hned několik funkcí. První z nich je 360° panoramatický mód, dále je zde možnost sledování obličeje nebo sledování těla při natáčení. Cena Hover Camery zatím není známá, odhaduje se ale na něco pod 600 dolarů, což by dělalo přibližně 14 000 korun bez DPH. A pokud vše půjde, jak má, tento dron by měl dorazit na trh už letos v létě.

Zdroje: engadget.com, medium.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře