www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

HP DreamColor: 4K, přesné barvy a slušná cena

HP DreamColor: 4K, přesné barvy a slušná cena
, , aktualita
HP dnes představila světu dva své nové monitory z řady DreamColor, a to konkrétně modely Z27x a Z24x, které slibuje vysoké rozlišní, přesné zobrazení barev a také široké pokrytí barevných prostorů. Pro ty jsou připraveny i profily.reklama
HP navíc slibuje, že jeho nová LCD Z27x a Z24x mají nabídnou i relativně nízké ceny, což upřesňuje na konci zprávy udanými částkami 1499 USD a 599 USD, čili 30 000 Kč a 12 000 Kč. Zvlášť zajímavý je tak model Z24x, jenž by byl za svou cenu skutečně velmi zajímavý model, ale dle trošku zmatené tiskové zprávy to vypadá, že tohoto modelu se jednak netýká rozlišení 4K a pak také 100% pokrytí barevných prostorů sRGB a AdobeRGB a 99% pokrytí DCI-P3. Na webu sice najdeme i zprávy, které tiskovku HP interpretují tak, že uvedené vlastnosti se týkají obou modelů, ale to nebude pravda.

Co ale má platit pro oba panely, je 10bitové zobrazení barev s možností kalibrace, jedno tlačítko pro výběr různých režimů zobrazení (sRGB D65, sRGB D50, Adobe RGB, BT.709, BT.2020 či DCI-P3) a také možnost tvorby vlastních profilů. To je vše, co se o modelu Z24x zatím dozvíme.

HP Z27x DreamColor je prezentován jako nejlevnější monitor s rozlišením 4K, který poskytne kvalitní zobrazení a vedle toho také možnost správy přes Ethernet, dostupné SDK pro lepší integraci do firemních systémů a vedle toho také rozhraní HP Night Vision s podsvícenými tlačítky pro snadnější ovládání v přítmí. Musíme si ale počkat na to, až se HP uvolí představit konkrétní a plné specifikace týkající se obou modelů. To by se mělo stát již brzy vzhledem k tomu, že dle tiskové zprávy již monitory Z27x a Z24x mají být na trhu.

Zdroj: TZ HP
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře