www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP experimentuje s počítačem v batohu pro virtuální realitu

HP experimentuje s počítačem v batohu pro virtuální realitu
, , aktualita
Řada Omen od HP má netradiční přírůstek v podobě PC uloženého v batohu, který je možné pohodlně nosit na zádech. Hlavní využití najde tato novinka v případě virtuální reality, nechybí proto podpora brýlí HTC Vive.reklama
HP tento týden představilo herní notebooky i stolní počítač z řady Omen, trochu upozaděna ovšem zůstala zcela neprávem ta nejzajímavější novinka, která nese trochu záhadný název Omen X VR PC Pack. Na první pohled vypadá jako klasický batoh s futuristickým designem, ve skutečnosti se ovšem jedná o plnohodnotný počítač, který je možné nosit na zádech. Nejde přitom ani tak o náhradu notebooku, jako spíše o řešení pro virtuální realitu. Uživatel tak nebude při používání VR brýlí omezen délkou kabelu z desktopu, ale může se prakticky volně pohybovat. Výrobce zároveň slibuje kompatibilitu s brýlemi pro virtuální realitu HTC Vive, problém ovšem jistě nebude ani s konkurenčními produkty.
„Backpack PC“ má kompaktní rozměry a červeno-černý design typický pro herní řadu Omen


Ačkoliv je tedy Omen X VR PC Pack určen především pro nošení na zádech, fungovat by měl i jako klasický stolní počítač – k tomuto účelu bude dodáván s bezdrátovým displejem, klávesnicí a myší. Hmotnost celého batohu činí asi 4,5 kg a disponuje dvěma bateriemi, přičemž každá z nich nabídne přibližně hodinovou výdrž. Výhodou je, že díky menší integrované baterii je možné výměnné baterie vyměnit i za běhu zařízení. V případě hardwarových komponentů nebyl výrobce zrovna nejsdílnější, zatím tak víme pouze o použití „nejnovějších“ procesorů Intel Core i5 nebo Core i7 (pravděpodobně je tím myšlenka architektura Skylake), až 32GB DDR4 RAM a maximálně 512GB SSD s rozhraním M.2.
Nabídka konektorů je přizpůsobena pro brýle HTC Vive


HP zatím nebude prodávat Omen X VR PC Pack na běžném trhu, jedná se totiž jen o testovací zařízení určené pro vývojáře. Pokud však půjde vše podle plánu, mohli bychom se produkční verze dočkat co nevidět. Podobný produkt by měla na veletrhu Computex 2016 představit i společnost MSI. Jejích „počítačový batoh“ pro virtuální realitu je vybaven procesorem Intel Core i7 a grafickou kartou NVidia GeForce GTX 980.

Zdroj: Slashgear.com, Digitaltrends.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře