www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP Pavilion Wave: malý desktop ukrytý v reproduktoru

HP Pavilion Wave: malý desktop ukrytý v reproduktoru
, , aktualita
HP se snaží zaujmout malým stolním počítačem, který si na první pohled můžete splést se 360stupňovým reproduktorem. Právě zvuk a design by měly být hlavními doménami této novinky, i když co nabídnout má i v oblasti výkonu.reklama
HP Pavilion Wave je malý stolní počítač ukrytý v zaobleném hranolu o rozměrech 17,29 x 16,81 x 26,13 cm a hmotnosti 2,09 kg. Oproti běžnému desktopu může ušetřit přibližně 85 % místa a na desce pracovního stolu rozhodně nebude dělat ostudu. Zvenku je totiž vidět prakticky jen 360stupňový reproduktor potažený akustickou tkaninou, na vrcholu počítače se potom nachází parabolický reflektor odrážející zvuk rovnoměrně do všech stran. Výsledkem by měl být kvalitnější a třikrát silnější zvuk než v případě notebookových reproduktorů, audio výstup byl navíc vyladěn ve spolupráci se společností Bang & Olufsen.

Díky trojúhelníkovému půdorysu je vnitřní část počítače rozdělena na tři prostory. První zabírá základní deska, druhý pevný disk a poslední chlazení, které pro odvod tepla od interních komponentů využívá heat pipes. Teplo z počítače odchází horní částí v místě už zmíněného parabolického reflektoru. Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor Intel Core i5-6400T šesté generace na architektuře Skylake, který je doplněn o integrovanou grafikou Intel HD 530, 8GB DDR4-2133 RAM (s možností rozšíření na 16 GB) a 128GB SSD v kombinaci s 1TB HDD. Volitelně je k dispozici dedikovaná karta AMD Radeon R9 M470 s 2GB pamětí.

Problém by počítači neměl dělat ani výstup až na dva monitory se 4K rozlišením. O konektivitu se stará trojice portů USB 3.0, jeden USB 3.1 Type-C, HDMI, DisplayPort, Gigabit Ethernet, 3,5mm audio jack a čtečka SD karet. Z bezdrátových technologií je podporováno Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1. Duální mikrofon umožňuje využívat hlasové ovládání Cortana v předinstalovaném systému Windows 10. A nakonec cena desktopu HP Pavilion Wave, která byla stanovena na 22 990 Kč včetně DPH. Prodej na českém trhu odstartuje 24. září.

Od října se v tuzemských obchodech začne prodávat i malý stolní počítač HP Elite Slice, který je napájen přes monitor pomocí jediného portu USB Type-C. Jeho hlavní předností je ovšem modulární konstrukce, která umožňuje rozšířit základnu o reproduktor, optickou mechaniku, bezdrátové nabíjení a další funkce. Nabízen je s procesory Intel Core šesté generace a volitelnou čtečkou otisků prstů. Cena bude začínat na 19 990 Kč včetně DPH.

Zdroj: Tisková zpráva HP
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek