www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

HP představuje PC s AMD Radeon R9 380

HP představuje PC s AMD Radeon R9 380
, , aktualita
Společnost HP dnes představila své nové počítače, mezi nimiž nechybí také modely, které jsou vybaveny grafickou kartou AMD Radeon R9 380. Ta zatím nebyla oficiálně představena, takže co se dozvíme od HP?reklama
Vypadá to, že vypuštění nové řady Radeonů, která by měla vytvořit toužebně očekávanou konkurenci pro aktuální GeForce, je konečně na spadnutí a dle různých indicií můžeme mluvit o horizontu týdnů. HP však mluví o počítačích, které si teprve chystá. Karty Radeon R9 380 mají být součástí nové řady HP Envy Tower, která je prý chystána na obvyklou sezónu "back to school", ovšem přijdou daleko dříve než na konci léta. Vedle toho jsou chystány také nové All-in-One HP Pavilion PC, které dostanou volitelně karty AMD Radeon R7 A330 a R7 A360.

HP ve své tiskové zprávě zase jednou "znovuobjevuje" desktopové počítače a "vdechuje do této kategorie nový život", a to tím, že dá zákazníkům více na výběr a možnost zvolit si mezi různými barevnými provedeními. To má prý pomoci "osvobodit PC ze sklepů a doupat".

HP Envy Tower tak budou moci nabídnout vedle karet NVIDIA GeForce GTX 980 a také AMD Radeon R9 380, ovšem nabídka je u těchto PC celkově široká a zahrnuje Core i5, i7 nebo také AMD APU A8 nebo FX. Herní variantu představuje model Envy Phoenix Tower, který bude spoléhat na přetaktovatelné procesory Intel řady K chlazené vodou a příslušná skříň nabídne také hliníkové panely nebo červené LED podsvícení.

Nové modely HP All-in-One PC také nabídnou široký výběr procesorů a APU od Intelu a AMD a také obrazovky IPS s úhlopříčkami 21,5", 23" a 27" a rozlišením Full HD. Standardem je zde integrovaná grafika, ale i zde si můžeme kdyžtak vybrat samostatné včetně AMD Radeon R7 A330 a A360.

HP nám bohužel nijak neupřesnilo, co můžeme od čipů Radeon R9 380, R7 A330 a A360 očekávat. R9 380 může být nový čip s paměťmi HBM, nebo to také může být jen nově označený starý čip (Tonga či Hawaii?). Ze zprávy lze také vycítit, že Radeon R9 380 by měl být výkonnostní alternativou pro GeForce GTX 980.

Envy Tower a Envy Phoenix Tower budou k dispozici již od 10. června s cenami od 699 a 899 USD. Nová AiO pak přijdou 28. června s cenami od 649 USD.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů