www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP prý znovu objevilo domácí desktop

HP prý znovu objevilo domácí desktop
, , aktualita
Společnost HP čas od času něco znovu objeví a dnes to je domácí desktopový počítač. Představeny totiž byly nové modely HP Pavilion Mini Desktop a HP Stream Mini Desktop, tak se podívejme, zda jde skutečně o něco výjimečného.



reklama
HP Pavilion Mini Desktop a HP Stream Mini Desktop jsou na první pohled počítače, které jsou v podstatě jen Intel NUC (či Gigabyte BRIX a jiné) v odlišném kabátku. Však tomu napovídá už vzhled zobrazeného modelu Pavilion Mini Desktop (trochu připomíná plastovou svačinovou krabičku) a rozložení portů a jiných prvků. Vepředu tak máme vypínač se dvěma USB 3.0 a vzadu pak jsou další dva USB 3.0, Ethernet, HDMI, DisplayPort, napájecí konektor, konektor pro headset, otvor pro zámky Kensington a pak už jen výdech chlazení. Na boku počítače ještě má být čtečka karet 3 v 1. Vnitřní základní deska tak bude velmi podobná těm, které Intel používá ve svých NUC a možná že půjde dokonce o identické modely.





HP Pavilion Mini Desktop se chlubí malými rozměry a hmotností, a to konkrétně výškou 52 mm a hmotností 725 gramů. Co se týče hardwarové výbavy, očekávat můžeme procesory Intel až do řady Core i3, ovšem dle specifikací jde o Pentium 3558U či Core i3-4025U, čili to není nejnovější generace Broadwell. Zdá se, že zde HP trošku zaspalo. Další specifikace udávají 4 GB RAM rozšiřitelné na 8 GB, 500GB či 1TB pevný disk a systém Windows 8.1.





HP také mluví o spotřebě, ovšem udává, že jeho Pavilion Mini Desktop potřebuje maximálně 45 W energie oproti typickému desktopovému PC s 250 W. Toto srovnání je přinejmenším podivné. Jednak bude problém počítač vybavený procesorem s 15W TDP donutit ke spotřebě 45 W (i když s využitím všech USB 3.0 by to možná šlo) a nejspíše půjde o to, že je k němu dodáván 45W zdroj. A potom je jasné, že s moderním PC ve 250W zátěži se z hlediska výkonu takové PC nemůže rovnat. PC ve slabší konfiguraci bude k dispozici za 320 USD, za něž dostaneme také klávesnici a myš.

Tolik k Pavilionu, ale ještě tu máme zmíněný HP Stream Mini Desktop, jehož produktové stránky ještě nejsou připraveny, a tak se o něm dozvíme jen tolik, co HP uvedl v krátkém odstavci. Tento počítač nabídne Intel Celeron 2957U, 2 GB RAM, 32GB SSD a navíc 200GB na online úložišti Microsoft OneDrive plus 25USD pro utracení ve Windows Store. Tento počítač také nepřijde ve světlých barvách, ale v kobaltově modré, a to za ceny od 180 USD. Oproti Pavilionu tedy půjde o levnější, výkonnostně slabší a možná i menší počítač.

Dle dostupných informací to tedy vypadá, že HP pouze představilo vlastní variace na moderní nettopy, které však nereflektují nástup moderních 14nm procesorů Broadwell. To ale není nutně na škodu, však se to musí projevit i na cenách.

Zdroj: TZ HP
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek