www.svethardware.cz
>
>
>

HP se dělí na dvě firmy: HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise

HP se dělí na dvě firmy: HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise
, , aktualita
Většinou se dozvídáme o slučování firem či akvizicích, ovšem v případě společnosti HP je tomu nyní právě naopak. Tato firma se nyní rozdělila na dvě samostatné, a to HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise (HPE).reklama
Nejde o žádný překvapivý krok. Rozdělení bylo plánováno a připravováno už od minulého roku a včera se tat firma založená již v roce 1939 oficiálně rozdělila. Změnu tak pocítí stovky tisíc zaměstnanců, z nichž někteří (cca 50.000) přejdou pod HP Inc. a ostatní budou pracovat v Hewlett Packard Enterprise. Cílem bylo vytvořit nové společnosti, které by byly pružnější a lépe reagovaly na potřeby trhu.
- dřevěná garáž zakladatelů HP -


HP Inc. se zaměří především na oblast osobních počítačů a tiskáren, zatímco Hewlett Packard Enterprise na "komerční počítačové systémy, software a technologické služby". První společnost povede Dion Weisler, dosavadní CEO HP a druhou pak Meg Whitmanová.

Co se týče rozdělení jmění společnosti HP, jde přibližně o 50:50, tedy o rovné díly. Od obou nových firem se také očekávají přibližně stejné tržby, a to cca 50 miliard pro příští rok. Ony samy mluví o "nové éře inovací", což v případě HP Inc. znamená i větší zaměření na oblast 3D tisku. Tato firma se ale bude potýkat především se složitým trhem s PC, který měl v posledních letech sestupnou tendenci.

HPE chce zase nabídnout "nejnovější a nejlepší technologická řešení pro tradiční IT i pomoc při budování zabezpečených, cloudových a mobilních systémů budoucnosti na míru potřebám zákazníků".

Zdroj: TZ HP
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře