www.svethardware.cz
>
>
>

HP se rozdělí na dvě společnosti

HP se rozdělí na dvě společnosti
, , aktualita
Dnes ráno se objevily nezaručené zprávy o tom, že společnost HP plánuje své rozdělení na dvě s různým zaměřením. V průběhu dne se pak objevily informace, které dosavadní spekulace potvrdily.reklama
Společnost Hewlett-Packard se tedy skutečně rozdělí na dvě, a to do konce jejího příštího fiskálního roku, který končí říjnem 2015. Vznikne tak společnost, která se bude zabývat výrobou počítačů PC a tiskáren, přičemž ta si zachová dnes známé logo a její název bude HP, Inc. Druhá společnost se bude zabývat podnikovými produkty, softwarem a službami a bude se jmenovat Hewlett-Packard Enterprise.

Dosavadní CEO firmy Meg Whitman dostane funkce v obou společnostech. Jednak povede Hewlett-Packard Enterprise jako prezident a CEO a pak získá pozici i ve správní radě HP, ale už ne jako CEO. Namísto ní bude novým CEO firmy HP Dion Weisler, dosavadní výkonný viceprezident.

Nejvyšší pracovníci firmy nijak nekomentovali své rozhodnutí a omezili se na prohlášení, že cílem je "agresivněji jít za novými cíli, které připravuje rapidně se měnící trh". Firma HP prostě pociťuje potřebu se změnit a dle některých za budoucím rozdělením stojí především fakt, že se nedávno na trhu s PC stala dvojkou, neboť ji předhonilo Lenovo.

Zajímavé také je, že dřívější CEO Leo Apotheker navrhl rozdělení firmy (a oddělení PC divize) již v roce 2011, ale investoři tento plán odmítli a označili jej za neuvážený. Meg Whitman jej poté ve stejném roce nahradila a slíbila, že se zasadí o dobrou budoucnost PC divize, ovšem nyní má evidentně jiné plány.

Zdroj: BBC News
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář