www.svethardware.cz
>
>
>

HP uvádí interaktivní displeje pro virtuální realitu

HP uvádí interaktivní displeje pro virtuální realitu
, , aktualita
Hewlett-Packard si pro tento rok připravil hned několik monitorových novinek, mezi něž patří 4K i 5K panely, monitory řady Virtual Reality Display a také zahnuté displeje ENVY, Pavilion či EliteDisplay. Novinek je tedy dost.reklama
Pro tento rok si tedy HP připravilo celou řadu různorodých monitorových novinek, mezi něž patří například monitory HP Zvr Virtual Reality Display. Výrobce mluví o krok blíže k pravému holografickému zobrazení, ovšem ve skutečnosti jde v podstatě jen o 3D monitor využívající 3D brýle a technologii zSpace a HP Blended Reality. Na 23,6" displeji si budeme moci prohlížet a různé objekty a manipulovat s nimi.

HP Zvr jsou určeny především pro vážnou práci a studium, přičemž vhod přijdou především v architektuře a zdravotnictví. Výrobce doporučuje vlastní pracovní stanice HP Z Workstation, k nimž se monitor připojí pomocí rozhraní Dual-link DVI či DisplayPort. Co se týče specifikací panelu, nejde o nic výjimečného. Jedná se o TN s rozlišením 1920 x 1080 a 5ms odezvou. V masivním rámečku se nachází čtyři infračervené kamery sloužící pro ovládání a sledování pohybu 3D brýlí. Dodávaný stylus pak umožní pracovat se zobrazovanými objekty.

Dále tu máme nové monitory s vysokým rozlišením, a to jednak modely HP Z27sHP Z24s (27" a 23,8") s 3840 x 2160, čili rozlišením 4K. Jde tedy o panely s poměrem stran 16:9, které dokáží pokrýt barevné prostory sRGB či Adobe RGB a najednou dokáží zobrazit 1,07 miliardy barev. Vybaveny jsou rozhraními DisplayPort, DVI, HDMI, Mini-DP, MHL a USB 3.0, stejně jako ergonomickými stojany s nastavením výšky, pivotem, apod. Představen byl ale také ještě HP Z27q, monitor s rozlišením 5K (5120 x 2880) na panelu IPS. Máme tu tak sedmkrát více pixelů než na monitoru s Full HD při stejném poměru stran, dále jas 300 cd/m2 a také schopnost zobrazit najednou 1,07 miliardy barev.
HP Pavilion 27c


Zbývají monitory HP Z34c, HP ENVY 34c, HP EliteDisplay S270cHP Pavilion 27c se zaoblenými displeji a vysokým statickým kontrastním poměrem 3000:1. Jde také o monitory s rozhraním MHL a širokými pozorovacími úhly (178 °), takže by mělo jít o IPS či VA panely. HP Z34c a HP ENVY 34c 3000r mají 34" úhlopříčku a poměr stran 21:9 s rozlišením 3440 x 1440 na panelu, který dokáže z 98% pokrýt barevný prostor sRGB. Vedle toho tu jsou dva 6W reproduktory s podporou DTS Audio, podpora režimů obraz v obraze i obraz vedle obrazu a montážního systému VESA. HP EliteDisplay S270c a HP Pavilion 27c 4000r jsou 27" monitory s rozlišením Full HD a 95% pokrytím prostoru sRGB. Jejich dva reproduktory mají po 4 W a nechybí podpora DTS Audio.
HP Z34c


Co se týče cen a dostupnosti, pak HP Zvr mají dorazit na jaře se zatím neuvedenou cenu. HP Z27s a Z24s přijdou na trh v lednu a dubnu za 749 a 549 USD. HP Z27q bude dostupný od března za 1299 USD, HP Z34c a ENVY 34c od dubna za shodnou cenu 999 USD a EliteDisplay S270c s Pavilion 27c mají dostupnost okamžitou s cenou 399 USD.

Zdroj: TZ HP
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů