www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP Z Turbo Quad Pro: čtyři M.2 PCIe SSD pod kapotou

HP Z Turbo Quad Pro: čtyři M.2 PCIe SSD pod kapotou
, , aktualita
HP odhaluje profesionální SSD úložiště Z Turbo Drive Quad Pro, které má podobu karty pro rozhraní PCI Express 3.0 x16. To je akorát na to, aby mohlo využít čtyři spolupracující SSD pro M.2.reklama
HP Z Turbo Quad Pro je SSD určené pro pracovní stanice a servery, kde bude zapotřebí velice výkonného úložiště, jaké dokáží poskytnout čtyři moderní SSD pro M.2 s podporou PCI Express. Ty v tomto SSD mohou spolupracovat a poskytnout kapacitu až 2 TB (v budoucnu bude pravděpodobně i vyšší) a především datovou propustnost až 9 GB/s. Samozřejmostí už je také podpora NVMe, které dokáže v této podobě oproti AHCI nabídnout až 3x vyšší výkon v náhodném čtení 4K.

Je tedy zřejmé, že jeden Z Turbo Quad Pro může nést celkem čtyři 512GB SSD, přičemž samotných karet můžeme mít v systému tolik, kolik nám nabízí slotů PCI Express x16. V základní podobě toto SSD přichází se dvěma M.2 SSD s kapacitou po 256 GB nebo 512 GB. Doplnění dalších modulů a navýšení kapacity bude snadné. Stačí odklopit kryt a objeví se dostupné sloty pro až 110 mm dlouhé karty.

Karta využívá aktivní chlazení pomocí malého radiálního ventilátoru a obsahuje také šest kondenzátorů, které zajistí, že data uložená v cache budou ještě před vypnutím zapsána do NAND Flash buněk (typ MLC), a jde tedy o End-to-End Data Protection. Dále nechybí podpora TRIM a Secure Erase.

Nové SSD je určen i pro firemní pracovní stanice HP Z440, Z640 a Z840 a podporu mají zajištěnou ve Windows 7 Professional 64-bit s ovladačem Samsung NVMe verze 1.4.7.6 a dále pak ve Windows 8.1 64-bit, Windows 10 64-bit, RHEL 6, SLED 11 SP3 a Ubuntu 14.04. Pokud se rozhodneme, že z tohoto SSD budeme bootovat, můžeme k tomu využít jedno M.2 SSD a další pak spojit dohromady. Pro maximalizaci výkonu ale bude nutné zapojit dohromady všechny čtyři). Karta vybavená pouze dvěma M.2 SSD také nemusí být zapojena do PCI Express x16 a poslouží jí i slot x8.

Ceny HP Z Turbo Drive Quad Pro začínají na 299 USD za 256GB kapacitu a další 256GB moduly lze koupit po 199 USD s dostupností od tohoto měsíce. O 512GB verzích se ve zprávě nepíše.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik