www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP Z1 G3: pracovní stanice typu All in One

HP Z1 G3: pracovní stanice typu All in One
, , aktualita
O počítačích All in One uvažujeme spíše jako o PC pro běžné spotřebitele, ale nyní se vyrábí také pracovní stanice, mezi něž patří HP Z1 G3. Vybavena je displejem s rozlišením Ultra HD a také procesorem Intel Xeon.reklama
Společnost HP označuje svou Z1 G3 za nástupce první pracovní stanice v provedení All in One na světě. Kombinovat má vysoký výkon a jednoduchost provedení, kde je veškerý hardware součástí jednoho těla, v němž sídlí také LCD panel. Ostatně pojetí All in One je dobře známé.

Design této stanice není moc pozoruhodný, naopak je spíše nenápadný a tělo by mělo být robustní, i když menší a lehčí než předchozí generace. HP to přepočítává na procenta, takže dle něj je Z1 G3 o 47 % menší, o 51 % lehčí a o 21 % levnější než předcházející generace.

Základem je 23,6" displej s antireflexním povrchem a rozlišením Ultra HD, dále tu máme nejmenovaný procesor za řady Intel Xeon, až 64 GB paměti s ECC a grafický čip z rodiny NVIDIA Quadro. Pro uložení dat se využijí dvě SSD HP Z Turbo Drive s rozhraním PCI Express a další úložnou kapacitu si můžeme zajistit přidáním dalších dvou 2,5" disků či SSD. Mezi rozhraní patří DisplayPort, čtečka paměťových karet, USB s posíleným napájením a také USB C s USB 3.1 a Thunderbolt 3.

Počítač HP Z1 G3 by měl být dostupný v České republice v druhé polovině května za cenu od 29 430 Kč a uživatelé budou moci s nimi využít také nový softwarový nástroj HP Remote Graphics Software (RGS). Ten umožní z počítače Mac vzdáleně přistupovat do pracovních stanic HP Z, s nimiž je RGS již k dispozici zdarma.

Zdroj: TZ HP
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře