www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP začne prodávat rychlé 3D tiskárny Jet Fusion

HP začne prodávat rychlé 3D tiskárny Jet Fusion
, , aktualita
Od HP se na trh konečně dostanou již v roce 2014 ohlášené 3D tiskárny Jet Fusion, které slibují velice rychlý tisk. Společnost je oficiálně představila na konferenci RAPID 3D ve floridském Orlandu.reklama
HP Jet Fusion byly představeny už ke konci roku 2014, takže to trvalo ještě rok a půl, než firma zmínila konkrétní modely, ale ještě nějakou dobu potrvá, než se konečně dostanou na trh. Jak HP doufá, modely Jet Fusion 3D 3200 a Jet Fusion 3D 4200 zažehnou novou revoluci v průmyslu, a to především pomocí velice rychlého 3D tisku. Ten má být asi 10x rychlejší než u konkurenčních řešení a provoz má být navíc (i díky tomu) podstatně levnější.


HP už dříve ukázalo třeba vytisknutý článek řetězu, který byl použit i v novém videu k prokázání síly a odolnosti 3D výtisků. V tomto případě článek dokázal unést zátěž pěti tun. A co se týče rychlosti, tak onen proklamovaný 10násobně rychlejší tisk se nevztahuje k levným 3D tiskárnám pro malé firmy a spotřebitele, ale k drahým typům FDM či SLS, což jsou řešení v cenách 100.000 až 300.000 dolarů. To je možné díky plošnému tisku, v němž dokáží Jet Fusion za sekundu položit až 30 milionů malých kapek materiálu.


K tomu jsou zapotřebí dvě činidla, kterými se napustí základní materiál a ten se následně vytvrdí, což vyžaduje velice přesné nastavení teploty v oblasti tisku. Tím se dají ovlivnit výsledné vlastnosti 3D výtisku, který tak nemusí posloužit jen jako prototyp či 3D model, ale už jako funkční produkt. Takový tisk v dohledné době nebude vhodný třeba pro náhradu lisování nebo vstřikování do forem ve velkém množství, ale pro výrobu tisícikusových sérií by mohl stačit.


Budoucí modely pak umožní využít různě barevná činidla, a to doslova pro každý prostorový "pixel" materiálu, takže bude možné vytvořit naprosto libovolně barevné objekty a už nyní je možné tvořit velice složité věci jako třeba následující plastovou "kroužkovou zbroj".

K dispozici bude levnější Jet Fusion 3D 3200 s cenou 130.000 dolarů a o velikosti pračky, která přijde na trh v příštím roce. Větší Jet Fusion 3D 4200 přijde na 200.000 dolarů a na trh se dostane dříve, a to v říjnu. HP už začalo přijímat předobjednávky na obě tato zařízení a pochlubilo se, že už byla úspěšně využita ve firmách jako Nike, BMW, Johnson & Johnson, Siemens, Materialise, Autodesk či Protolabs. Prozatím jsou schopny tisknout objekty z jednobarevného nylonu, ale další generace mají zvládnout i tisk z jiných plastů, keramiky i kovů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek