www.svethardware.cz
>
>
>

Hra Cubetto naučí programovat i ty nejmenší

Hra Cubetto naučí programovat i ty nejmenší
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil velmi úspěšný projekt, který slibuje dětskou hru, jež naučí základy programování i ty nejmenší. Chcete z dítěte vychovat malého programátora? Na to je dobré právě Cubetto.reklama
Projekt Cubetto na Kickstarteru uchvátil už velké množství lidí. Není se moc čemu divit, protože myšlenka je to skutečně zajímavá. Mimo to projekt cílí na velmi specifickou věkovou skupinu, a to na malé děti. Jedná se tak o jakousi hračku budoucnosti, která dítka bude zároveň i rozvíjet a vzdělávat velmi jednoduchým způsobem. První verze této hry byla vytvořena už tři roky zpátky, od té doby ale Cubetto ušlo velký kus cesty.

O co vlastně přesně ve hře Cubetto jde? Jedná se o deskovou hru pro malé děti, výrobce uvádí věkovou hranici od tří let nahoru, která má za úkol je naučit jednoduché základy programování bez toho, aby musely sedět za monitorem. Sami autoři prohlašují, že Cubetto je v podstatě jeden z mála programovacích jazyků, který můžete skutečně vzít do ruky. Proto je pro děti naprosto ideální.

A jak celá hra funguje? Skládá se z několika částí. Tou hlavní je autíčko ve tvaru kostky, které jezdí po velkém hracím plánu. Druhou důležitou částí je samotný "programovací pult", do kterého dítě v řadě za sebou zasází různě barevné a tvarované součástky, podle nichž pak bude autíčko jezdit a zatáčet. Cílem je dostat robotické vozítko z bodu A do bodu B. Dítě se takto naučí zadávat příkazy, podle kterých se bude auto pohybovat. Sama programovací deska je k robotickému vozítku připojena bezdrátově. Pro ty starší a šikovnější je zde dokonce i možnost Cubetto přeprogramovat a vylepšit.

Na projekt Cubetto bude možné přispívat ještě 19 dní, avšak už teď se vybraná částka přešvihla daleko za plánovanou hranici. Na realizaci se plánovalo vybrat 100 000 dolarů (asi 2,4 miliónu korun), ale už nyní se na Cubetto vybralo více než 500 000 dolarů, což je přibližně dvanáct miliónů korun. Na Kickstarteru přispělo už více než 2000 natěšených zájemců. Samotnou hru je možné získat za nejnižší příspěvek 145 dolarů, což je asi 3500 korun, nejedná se tedy o úplně levnou záležitost.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek