www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC ukázalo vývoj headsetu Vive a ovladačů

HTC ukázalo vývoj headsetu Vive a ovladačů
, , aktualita
Shen Ye ze společnosti HTC ukázal několik fotografií, které mapují vývoj headsetu HTC Vive. Můžeme se tedy podívat především na srovnání základních jednotek a speciálních ovladačů, které se k Vive budou dodávat.reklama
Shen Ye pracuje ve firmě HTC jako VR Product Specialist a vždy se rád na svém Twitteru podělí o nějaké novinky. Nyní přinesl fotografie ukazující různá stádia vývoje VR headsetu Vive, jeho ovladačů a základní jednotky.

Na levé straně můžete vidět novou verzi Pre headsetu Vive, jež se možná ještě do konečného vypuštění hotového produktu na trh změní, ale ne moc. Je tedy znát, že nová verze Vive Pre je mnohem menší, a nebude sahat tak daleko před hlavu uživatele. Má také mnohem subtilnější popruhy, z čehož můžeme usoudit, že hmotnost se podstatně snížila, předělány byly senzory pro sledování polohy a pohybu a kamerka se přesunula ke spodnímu okraji.

Zveřejněné fotografie ukazují vývoj hardwaru za poslední rok a je zřejmé, že zeštíhlení potkalo nejen headset, ale také ostatní potřebný hardware. Poslední verze krabičky se senzory už vypadá v podstatě hotová a připravená pro vypuštění na trh.

Stejně tak ovladače s tlačítky, dotykovou plochou a dalšími senzory pro detekci polohy a pohybu vypadají v nejnovější verzi již v podstatě hotové, zatímco starší verze vypadají jako něco, co používali při natáčení první generace Star Treku.

Nyní můžeme jen doufat, že se informace o vysoké ceně HTC Vive budou daleko od pravdy a tento headset skutečně nebude k dispozici za 1500 dolarů. Cena ale určitě nízká nebude vzhledem k tomu, že Oculus Rift s prostým ovladačem z konzole Xbox přijde na 600 dolarů a Palmer Luckey se dušuje, že na jeho prodeji rozhodně nevydělává (Oculus VR má za zády Facebook a může si to dovolit). HTC k Vive přihodí dva ovladače a vzhledem ke své finanční situaci na něm naopak vydělat potřebuje.

Zdroj: Twitter
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek