www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HTC Vive dostane od Intelu RealSense

HTC Vive dostane od Intelu RealSense
, , aktualita
Intel se již pomalu chystá na svou konferenci IDF, která proběhne 16. srpna v San Francisku a očekává se, že jedním z hlavních tématů bude virtuální realita. Včera přitom unikly díky jednomu Tweetu informace o reálném projektu.reklama
Jeden z inženýrů firmy Intel si včera utweetnul o jednom projektu spojeném s virtuální realitou, přičemž jeho příspěvek byl posléze smazán. Nebudeme zkoumat, zda jde o chybu inženýra Dimitri Diakopoulose, nebo o pokus vyvolat větší zájem médií a raději se podíváme, o čem to celé je.

Jak můžete vidět na okolních fotografiích, headsetu HTC Vive vyrostl uprostřed roh v podobě přídavného modulu, který ukrývá hardware spojený s technologií Intel RealSense. Na obou zkosených stranách tohoto modulu je trojice kamer, které nám mají otevřít nové možnosti týkající se detekce pohybu, pozice a také bezpečnosti.

Dimitri Diakopoulos se stačil ve svém tweetu podělit také o nějaké další informace o tom, k čemu bude toto zařízení sloužit. Dle něj bude moci tato implementace technologie RealSense sledovat pohyb holých rukou a rovněž ovladačů sledovaných pomocí infračervených LED. Integrované kamery také budou sledovat okolní prostředí v reálném čase a díky tomu by měly sloužit i k vyšší bezpečnosti. VR helma nás totiž vizuálně zcela odřízne od reality, takže vzniká nebezpečí, že o něco zakopnete, někoho zašlápnete nebo se rovnou někam zřítíte. Otázka je, jakým způsobem nás na takové nebezpečí RealSense upozorní.

Modul od Intelu by tedy měl rozšířit již existující možnosti pro sledování pohybu a polohy a rovněž má zajistit, abychom nemuseli headset kalibrovat pro použití v různých místnostech.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik