HTC Vive špatně spolupracuje s GTX 1070 a 1080

HTC Vive špatně spolupracuje s GTX 1070 a 1080
, , aktualita
Nové grafické karty od NVIDIE jdou konečně na trh a fanoušci virtuální reality mohou jásat. Nicméně HTC Vive není kompatibilní s porty Display Port na nových grafických kartách od NVIDIE, která zatím problém nevyřešila.reklama
Už při uvedení nových grafických karet od NVIDIE uživatelé hlásili celkem kuriózní problém, headset pro VR HTC Vive nejde připojit k těmto grafickým kartám před Display Port. Přitom ke starší generaci GPU od NVIDIE šel přes tento port headset připojit bez problémů.

Uživatelé problém pochopitelně NVIDII hned nahlásili a od té doby uplynul již asi měsíc. Výrobce však zatím nepodnikl žádné kroky například v podobě aktualizace, která by problém opravila, ale ani neoznámil, s čím přesně je problém.

Mnohem větší problém tkví v tom, že nové grafické karty mají v základu pouze jeden konektor HDMI, přes který se typicky připojuje monitor. Následují 3 Display Porty a jeden konektor DVI. Právě Display Portů je na grafických kartách několik, zatímco HDMI je pouze jedno. Řešením mohou být nereferenční GPU, která mají více HDMI výstupů jako například ASUS STRIX.

NVIDIA však problém má řešit, takže do budoucna snad přijde řešení. Problém začali uživatelé řešit na fórech, takže není zcela jasné, jestli se týká všech GPU NVIDIA GTC 1080 a 1070, nebo jen části. Moc uživatelů totiž nemá kombinaci Vive - NVIDIA 10XX zatím doma.

Zdroj: Kit Guru
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik