www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC Vive VR možná již v prosinci, předhoní Oculus?

HTC Vive VR možná již v prosinci, předhoní Oculus?
, , aktualita
Příští rok by mohl být pro PC zlomovým. Na trh se chystají nové generace karet a procesorů, které mají přinést opravdový pokrok z hlediska výkonu. Rozšíří se ale také nové DirectX 12 a k tomu přispěje i virtuální realita.reklama
Oculus by měl v příštím roce prodat na 5 milionů svých VR headsetů, ale pozadu nechtějí být ani ostatní firmy a mezi nimi Razer nebo právě HTC. Tato firma ohlásila v letošním březnu své partnerství s Valve, které se týká vývoje VR headsetu Vive. A zatímco Oculus Rift má na trh dorazit až v příštím roce, dle jednoho manažera firmy HTC by Vive měly dorazit již dříve. Prý budou představeny 8. prosince a na trh přijdou pouhý týden poté. Prozradil to polský manažer firmy Bartosz Żuk na nedávné herní exhibici a datum 8. prosince zaznělo ještě v jednom videu, kde Bartosz představuje samotný headset. Dle něj se nejdříve dočkají zákazníci v USA, Velké Británii a Německu. Cena ještě nebyla stanovena.

Tyto informace však nebyly zatím oficiálně potvrzeny nebo vyvráceny. Nicméně na Steamu byl nedávno zveřejněn seznam her chystaných pro HTC Vive a u dvou z nich je uvedeno, že přijdou na trh 15. prosince, tedy právě týden po údajném představení headsetu.

Jde zatím tedy o nezaručené informace, ale je celkem pravděpodobné, že HTC Vive skutečně o několik měsíců předhoní Oculus Rift CV1 a stane se prvním opravdu dostupným moderním VR headsetem pro PC. A to by byla pro firmy HTC a Valve velká výhoda vzhledem k tomu, že by se jejich Vive dostalo více do podvědomí veřejnosti, kde dnes figuruje především Oculus. Na internetu se ale mluví o tom, že pokud HTC Vive přijde na trh ještě v tomto roce, půjde o značně limitovanou sérii, která tak bude těžko k dostání a pokud, pak ne levně.

Headset HTC Vive je schopný sledovat pohyb hlavy v plném 360° rozsahu, s čímž má chystaná finální verze Oculu prý problémy. Vývojářská verze měla rozlišení 1080 x 1200 na oko a obnovovací frekvenci 90 Hz. Je otázka, zda finální verze nabídne to samé, nebo něco lepšího. Pro porovnání, finální Oculus Rift má mít stejné rozlišení a Morpheus od Sony pak 960 x 1080, ale se 120 FPS.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek