Humanoidní robot vypadá jako Scarlett Johansson

Humanoidní robot vypadá jako Scarlett Johansson
, , aktualita
Humanoidní roboti se těší velké popularitě, protože se zkrátka podobají nám, lidem. Někteří roboti ale vypadají i přímo jako konkrétní lidé. Například robot s názvem Mark I vypadá jako Scarlett Johansson.reklama
K čemu všemu se dá využít technologie 3D tisku? Třeba k vyrobení robota, který bude vypadat jako slavná herečka Scarlett Johansson. Přesně takto uvažoval 42letý vynálezce Ricky Ma, když tvořil svého humanoidního robota, kterého pojmenoval Mark I. Poslední rok a půl strávil tím, že prototyp robota vyráběl na balkoně svého bytu v Hong Kongu.

Kostra umělé Scarlett Johansson je vyrobena pomocí technologie 3D tisku, veškerá elektronika je schovaná pod silikonovou kůží. Robot tak vypadá i díky vlasům a make-upu celkem reálně, je udělaný přímo v životní velikosti.

Bohužel, co se jeho schopností týče, není to už nic převratného. V současné době zvládne určité konverzační fráze a dokáže se pohybovat na slovní povely. Například hýbe obočím, usmívá se, mrká, pohybuje končetinami a natáčí hlavu.

Musíme však vzít v potaz i to, že vynálezce Ricky Ma je pouze samouk a nadšenec, nikoliv vystudovaný expert na roboty. Když se svým projektem začínal, neměl žádné předchozí zkušenosti s robotikou či programováním.


"Hodně lidí mi říkalo, že jsem hloupý, že to stojí spoustu peněz a že ani nevím, jak se to dělá. Uvědomil jsem si ale, že bych měl zrealizovat svůj sen, když je správný čas. Pokud si splním svůj sen, nebudu mít v životě žádné výčitky," uvedl Ricky Ma. Vynálezce doufá, že se mu robota podaří prodat investorům, a získá tak prostředky na pokračování ve svém koníčku, na výrobu dalších a ještě lepších humanoidních robotů.

Sám Ricky Ma doslova neprohlásil, že jeho robot za 50 000 dolarů (téměř 1 200 000 korun) má představovat hollywoodskou hvězdu Scarlett Johansson, ale už na první pohled jde vidět, že se touto herečkou inspiroval. Proč by přece i robot nemohl vypadat dobře?

Zdroje: engadget.com, 3ders.org

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře