www.svethardware.cz
>
>
>

IBM chce prodat vlastní továrny

IBM chce prodat vlastní továrny
, , aktualita
Společnost IBM se po dlouhém váhání rozhoupala k rozhodnutí prodat své továrny vyrábějící počítačové čipy na zakázku, čímž by se automaticky stáhla z tohoto byznysu. Nicméně firma ještě není rozhodnuta, a tak může celá věc dopadnout i jinak.reklama
Firma IBM do svých továren již dlouho neinvestovala, a tak není divu, že zakázková výroba čipů je pro ni dnes relativně nevýdělečná. Nyní tak byla společnost Goldman Sachs pověřena k tomu, aby hledala potenciální kupce továren. Ovšem samotná IBM prý ještě dle Financial Times není plně smířena se ztrátou vlastních továren a hledá partnera, který by jí pomohl s provozem továren.

Pro zakázkovou výrobu čipů IBM momentálně využívá starou továrnu v Burlingtonu (Vermon), která produkuje 200mm wafery a pak má modernější továrnu v East Fishkill (New York) pro 300mm wafery. V roce 2013 byla firma IBM celkově 11. zakázkovým výrobcem a vydělala si 485 milionů dolarů (12% meziroční nárůst). Jenomže takový TSMC, čili číslo jedna mezi výrobci, si v minulém roce vydělal téměř 20 miliard dolarů a další čtyři velcí výrobci mají kolem 4 miliard.

Samotná firma IBM pak své továrny v podstatě ani nepotřebuje. Pro své účely vyrábí procesory architektury Power, které jsou využívány v superpočítačích Watson a jiných. Těch je ale relativně málo, takže by neměl být problém s jejich výrobou u jiné firmy. IBM se jinak zabývá především výzkumem a poskytováním služeb.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář