www.svethardware.cz
>
>
>

IBM má technologii pro až 400Gbps optické systémy

IBM má technologii pro až 400Gbps optické systémy
, , aktualita
Společnost IBM se pochlubila novou technologií, která by se měla zasloužit o navýšení propustnosti datové konektivity, a to jen s velmi nízkou spotřebou. Mluví se o přenosových rychlostech 200 až 400 Gbps.reklama
IBM pro svou technologii nové generace využila zařízení, které je určeno pro Big Data servery a cloudová centra, respektive komunikaci mezi nimi. To má zajistit čtyřikrát větší propustnost, přičemž představeno bylo na International Solid-State Circuits Conference (ISSCC).

Prozatím jde pouze o testovací vzorek využitelný pouze v laboratoři, ovšem ten staví na stejném designu jako jeho předchůdce, který již byl licencován firmou Semtech. Ta se již chystá vypustit na trh příslušné pokročilé platformy, a to ještě v tomto roce. Vývoj v této oblasti skutečně je potřeba, což ilustruje už jen to, že v roce 1992 byl na Internetu denní provoz 100 GB, což je dnes 2 EB, čili dva exabajty, čili 20 000 000x více.

Firma Semtech tedy od IBM získala potřebou technologii, ovšem IBM si bude samo vyrábět vlastní rodinu výsledných produktů pro komunikaci po optických i kovových kabelech. Vyvíjí k tomu čipy vyráběné 32nm procesem SOI (klasický Silicon on Insulator), které budou schopny s využitím optiky dosáhnout přenosových rychlostí až 400 Gbps.

Na obrázcích je čip pro konverzi analogového signálu do digitální podoby, jenž je určený pro firmu Semtech. Zvládne 64GS/s (giga-samples per second) na kanál a bude prozatím produkován v newyorské továrně v East Fishkill právě pomocí 32nm procesu a jeho plocha je jen pár milimetrů čtverečných. Plnohodnotné dvoukanálové jádro s 2x 64 GS/s, pak zvládne celkem 128 miliard AD konverzí za sekundu, a to při spotřebě 2,1 W.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů