www.svethardware.cz
>
>
>

IBM může prodat své továrny GlobalFoundries

IBM může prodat své továrny GlobalFoundries
, , aktualita
Už v říjnu minulého roku se objevila zpráva o tom, že Microelectronics Business Unit firmy IBM má přejít pod křídla firmy GlobalFoundries, která by tak získala továrny IBM a vyráběla by i důležité součástky pro americkou armádu a vládní organizace.reklama
Je tak jasné, že jde o strategickou dohodu a akvizici nejen pro firmu IBM, ale pro armádu a vládu USA, takže není divu, že podléhala schválení úřední mocí Spojených států, a to konkrétně The Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS). Tento výbor v tomto týdnu nakonec akvizici schválil, takže GlobalFoundries se stávají důležitým partnerem pro americkou armádu a vládní organizace, pro něž bude namísto IBM vyrábět polovodičové součástky. Činit tak ale bude nejspíše stále na území USA, neboť dostane k provozování továrny IBM v East Fishkill (New York) a Essex Junction (Vermont). Továrna ve Vermontu vyrábějící 200mm wafery dnes produkuje třeba radarové komponenty s využitím procesů SiGe a SOI.

Hlavní podmínky dohody zůstaly stejné, takže IBM převede své továrny na firmu GlobalFoundries a ještě jí v průběhu následujících třech let zaplatí 1,5 miliardy dolarů, aby byly splněny dříve uzavřené smlouvy. GlobalFoundries také získá potřebné duševní vlastnictví a technologie divize IBM Microeletronics a stane se exkluzivním výrobcem serverových procesorů IBM pomocí technologií 22 nm, 14 nm a 10 nm pro příštích 10 let. Na oplátku se očekává, že GlobalFoundries bude do zastaralých továren IBM investovat a rozjede v nich moderní výrobu, což je tedy zřejmé už z výše uvedených informací.

GlobalFoundries doufá v upevnění své pozice na trhu i díky rozšíření svého produktového portfolia o 3D tranzistory a RF technologie. IBM se zase svých továren chtělo zbavit prostě kvůli tomu, že jejich provoz byl velice ztrátový. Však oněch 1,5 miliardy pro GlobalFoundries prý znamená pouze roční ztrátu, kterou obě továrny firmě IBM přinášely. Můžeme tedy očekávat, GlobalFoundries budou muset do továren investovat mnohem více prostředků, aby z nich učinily moderní a konkurenceschopná zařízení.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře