www.svethardware.cz
>
>
>

IDC předpovídá pro příští rok jen mírné oživení prodejů PC

IDC předpovídá pro příští rok jen mírné oživení prodejů PC
, , aktualita
Společnost IDC, která nás pravidelně zásobuje svými předpověďmi i zpětnými průzkumy prodejů počítačů PC, vydala čerstvou předpověď pro příští rok. Ten má však být navzdory očekáváním celkem chudý.reklama
IDC tedy předpovídá, že prodeje PC se v příštím roce zlepší jen mírně, což je jako studená voda na všeobecné naděje hardwarových firem. Navíc má v posledním kvartálu tohoto roku klesnout celkový prodej PC na světě o 10 procent, což přinese i 10,3% pokles prodejů v celém tomto roce.

Hned na začátku příštího roku se má dle IDC Worldwide Quarterly PC Tracker negativně projevit silný americký dolar, pokleslé ceny komodit a značné zásoby hardwaru na skladech. Zlepšení pak má nastat až ke konci příštího roku, kdy se situace stabilizuje, ale to už celý rok 2016 prý nezachrání. Větší oživení trhu s PC tak má nastat až v roce 2017 a dalších.

IDC je tedy pro další roky optimistické a uvádí, že poptávku po nových počítačích zajistí především další rozšiřování systému Windows 10, který bude od poloviny příštího roku dle plánů placeny, a také neustále stárnoucí hardware, který firmy a jednotliví uživatelé dosud odmítali vyměnit. Poté se také projeví plánované ukončení podpory systému Windows 7. Mainstreamová podpora tedy skončila již v tomto roce, ale jde o rozšířenou podporu zajišťující především bezpečnostní záplaty, ale ta skončí až na začátku roku 2020.

Vedle toho IDC mluví o dále se snižujících prodejích tabletů a jen minimálním růstu prodejů mobilních telefonů, což by mohlo v důsledku PC sektoru také pomoci, neboť zákazníkům zůstane více peněz právě na nový počítač. V minulých letech tomu bylo spíše naopak, lidé kupovali tablety a telefony a nechávali svá PC stárnout.

Upgrade na Windows 10 zdarma měl dle IDC opravdu zapůsobit negativně na prodeje PC, ale v důsledku by právě tento softwarový upgrade měl zákazníkům připomenout, že jejich PC je již postarší a přimět je i k výměně hardwaru. Tady IDC mluví především o nových počítačích 2 v 1, ultratenkých noteboocích a All in One, což tedy klasickým desktopům moc nepomůže, ale ty budou mít zase jiné trumfy v rukávu, jako nové generace grafických karet a snad i nové procesory AMD Zen. A nakonec můžeme zmínit, že Windows 10 by se mohly ve firmách rozšířit dříve než předchozí verze tohoto systému.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek