www.svethardware.cz
>
>
>

iiyama ProLite X4071UHSU: 40" s Ultra HD

iiyama ProLite X4071UHSU: 40" s Ultra HD
, , aktualita
Společnos AT Computers začala na český trh dodávat obrovský monitor se 40" obrazovkou, který je obdařen rozlišením Ultra HD, vysokým kontrastem a také slušnou výbavou a nabídkou různých funkcí.reklama
Nový monitor iiyama ProLite X4071UHSU-B1 patří tedy mezi ty největší modely, které jsou k dispozici. Není tak divu, že připomíná spíše televizor a už od prvního pohledu od něj nelze očekávat dobrou flexibilitu, kterou jiným modelům zajišťují otočné stojany. Na to je moc velký.

Odmění se ale obrovskou pracovní plochu, kvůli níž ale asi nebude moc vhodný na místo klasického stolního monitoru pro produktivní práci. Hodit se ale může třeba pro zobrazení velkého množství informací, takže třeba burzovním makléřům. Nakonec ale záleží na samotném zákazníkovi, jak takový monitor využije a zda mu třeba nebude vadit takovou plochu sledovat ze vzdálenosti půl metru. Dodávané nožky nám sice zajistí pouze jednoduchou oporu, ovšem s vhodným VESA držákem si budeme moci polohu monitoru upravit daleko lépe.

Disponuje tedy čtyřnásobným rozlišením oproti Full HD, tedy 3840 x 2160 a navíc jde o panel typu MVA s kontrastem 5000:1 a širokými pozorovacími úhly. Monitor také podporuje funkce PiP (obraz v obraze) a PbP (obraz vedle obrazu) pro zobrazení informací ze dvou zdrojů, dále zahrnuje hub s rozhraním USB 3.0 na dvou portech a také dva 6W reproduktory. Doporučená koncová cena tohoto modelu je 17.890 Kč a výrobce na něj poskytuje záruku tři roky.
 • Typ LCD panelu: MVA
 • Nativní rozlišení: 3840 x 2160 bodů
 • Úhlopříčka: 39,5"; 100,3 cm
 • Formát obrazu: 16:9
 • Doba odezvy: 3 ms
 • Jas: 350 cd/m2
 • Kontrast: 5 000:1 typický
 • Pozorovací úhly: 178°/ 178°
 • Vstupy: USB (UP 1x USB 3.0/DOWN 2x USB 3.0), VGA, 2x HDMI, 1x HDMI/MHL, DisplayPort
 • Reproduktory: ano (2 x 6 W stereo)
 • Vstup pro sluchátka: ano
 • VESA: ano

Zdroj: TZ AT Computers
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek