www.svethardware.cz
>
>

Ikea překvapila nábytkem s bezdrátovým dobíjením

Ikea překvapila nábytkem s bezdrátovým dobíjením
, , aktualita
Dle aktuality o společnosti Ikea a jejím nábytku s bezdrátovým nabíjením se zdá, že je jen otázkou času, než se tato technologie stane všudypřítomnou. Ikea totiž představila kolekci Wireless, která zahrnuje technologii Qi.reklama
Technologii Qi Wireless dobře známe jako standard Wireless Power Consortium pro induktivní nabíjení podporovaných zařízení na vzdálenost do 4 cm. Pro její využití je tedy zapotřebí podložka indukující proud do kompatibilního zařízení skrytého třeba v mobilním telefonu, tabletu či jiném zařízení s vlastní baterií. A těch může být brzy s rozvojem technologií pro Internet of Things velké množství v různých druzích.
bezdrátové nabíjeni Qi pro Nexus 4


Ze strany firmy Ikea tak není vůbec těžké takové podložky umístit do svého nábytku, přičemž využít se může třeba sedačka nebo konferenční stolek. Ikea chce konkrétně začít s nočními stolky, stojacími i stolními lampami a stoly. V případě stolků si však budeme muset případně najít další zásuvky, což u lamp odpadá. Bude tak asi trošku divné, když ke konferenčnímu stolku uprostřed místnosti povede kabel, i když na to můžeme myslet už při rekonstrukci či stavbě. Ostatně, pokud bychom chtěli na tomto stolku dobíjet telefon, stejně si budeme muset kabel přitáhnout (alespoň ten od adaptéru). Výhodou je tak především to, že telefon stačí položit na to správné místo a není třeba nic hledat. Na druhou stranu bude takový telefon či tablet muset neustále ležet na stole, aby se dobíjel, takže není možné ho přitom pohodlně používat. Ovšem v takovém případě snad nebude problém do stolku vedle Qi nabíječky umístit ještě také několik USB portů pod napětím, ale to už záleží na Ikee.

Ikea prozatím plánuje využít technologii Qi ve dvou designových kolekcích pro tento i příští roky a pokud vše půjde dobře, chce se dostat až na 10 kolekcí. Firma si vybrala Qi pro jeho relativně dobré rozšíření po celém světě. V současnosti tuto technologii podporují už tucty telefonů a další se chystají, ovšem Ikea by i tak mohla dát zákazníkovi na výběr, jaký standard bezdrátového nabíjení má jeho nový stolek mít.

První produkty Ikea Wireless přijdou nejdříve na trh v Severní Americe a Evropě, a to již v dubnu tohoto roku.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek