www.svethardware.cz
>
>

Imagination Creator Ci40: IoT pro tvořivé

Imagination Creator Ci40: IoT pro tvořivé
, , aktualita
Imagination Technologies si s pomocí Kickstarteru připravili sadu pro IoT, která dostala označení Creator Ci40. Jedná se o celkové řešení, které obsahuje potřebný hardware i software, takže je připraveno pro tvorbu konečného projektu.reklama
Kdo má zájem, může si tak s pomocí Imagination Creator Ci40 vytvořit celý domácí systém ovládající osvětlení, sledující teplotu, spravující zabezpečení, atd. Vedle toho může být využit i ve zdravotnických zařízeních, zemědělství či zahradnictví či sledování životního prostředí a ovzduší. Zde prostě už jen záleží na typu dat, která je Creator Ci40 schopen sbírat a zpracovávat, a k tomu slouží jeho různé senzory.

Ústředním budem je ale základní deska napěchovaná rozhraními, kterou řídí dvoujádrové MIPS CPU interAptiv běžící na 550 MHz s 512 kB L2 cache a RPU Ensigma C4500. To vše je uzavřeno v jednom pouzdrum, respektive SoC s označením cXT200. Vedle toho tu máme kombinaci čtyř základních rozhraní, a to 802.11ac 2x2, Bluetooth 4.1, Fast Ethernet (100Mbit) a pro připojení modulů poslouží také 6LoWPAN (802.15.4)

Imagination říkají, že tento kit je snadné sestavit a stejně snadné je i tvorba kódu, přičemž v základní výbavě jsou tři typy modulů od MikroElektronika dodávané v několika kusech, z nichž první dva pracují právě s rozhraním 6LoWPAN a jsou určeny pro napájení baterií. S pomocí prvního si můžeme připojit dvě relé a s pomocí druhého můžeme detekovat pohyb. Třetí nejmenší modul slouží ke snímání okolní teploty. MikroElektronika přitom dodává i mnoho dalších typů senzorových desek Click, čili tyto tři jsou pouze ochutnávka.

Co se týče softwaru, kit zahrnuje FlowCloud, kompletní cloudovou platformu pro připojení do Internetu, díky čemuž lze získat snadný přístup k aktualizacím a různým službám. Samotnou desku lze provozovat pod OpenWRT, Brillo nebo Debianem a její plné specifikace jsou zde:
 • CPU: 550 MHz dual-core, dual-threaded MIPS interAptiv, 32/32 kB L1 I- a D-cache na CPU, 512 kB L2 cache, IEEE 754 Floating Point Unit
 • RAM: 256 MB DDR3 SDRAM
 • Paměť pro data: 512 MB NAND flash, 1x microSD card
 • Rozhraní: 802.11b/g/n/ac 2x2 Wi-Fi (Ensigma C4500 RPU), 802.15.4 6LoWPAN dedicated chip, Bluetooth 4.1 (klasický + Smart)
 • Zabezpečení: samostatný čip TPM
 • Ethernet: 1x RJ45 Ethernet port
 • Audio: 1x 3,5mm vstup/výstup, 1x S/PDIF vstup/výstup
 • I/O: 32 x GPIO, 2 x mikroBUS i/f, 4 x PWM, 1 x SPI, 2 x UART, 2 x I2C, 5 x ADC, headery pro další rozšíření, 14pin EJTAG, 9 x stavové LEDs (7 x I/O, 1 x MCU),
 • USB: 1 x micro USB 2.0 OTG
 • Napájení: Micro USB (5V DC) nebo 9V DC z adaptéru
 • Rozměry desky: 100 x 106 mm

Projekt na Kickstarteru se teprve rozbíhá a my máme tedy možnost si celou sadu zarezervovat za 70 liber a v nabídce jsou i jiné možnosti. Dle předpokladů se první zájemci dočkají svých sad na přelomu března a dubna 2016, to tedy pokud se vybere celkově alespoň 20.000 liber.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek