www.svethardware.cz
>
>
>
>

In Win H-Tower: skříň, nebo transformer?

In Win H-Tower: skříň, nebo transformer?
, , aktualita
Na pohled velmi zajímavou počítačovou skříň si připravila společnost In Win, která jí dala název H-Tower. Jde o naprostý unikát, který se dokáže sám rozložit a během několika sekund svému majiteli nabídnout dobrý přístup k základní desce.reklama
In Win H-Tower bezesporu nebude nic levného, ovšem zatím se cenu a ani plánované vypuštění na trh nedozvíme. Abyste pochopili, v čem je H-Tower unikátní, bude nejlepší se podívat na krátké video z jeho prezentace na probíhajícím Computexu:


Je tedy zřejmé, že tato skříň je vybavena nějakým pohonem, který dokáže její stěny složené z celkem osmi kusů hliníku rozložit a pak vysunout nahoru a do horizontální polohy otočit konstrukci, na níž sedí základní deska se svými komponentami a nejspíše i veškerý ostatní hardware. Však jinak by bylo třeba využít opravdu dlouhé kabely k propojení komponent, které na otočném trayi pro základní desku nejsou a kdyby se nějaký kabel zadrhnul, mohla by nám je skříň při rozkládání i poškodit.


Mechanismus pro rozložení skříně nebudeme muset spouštět něčím tak staromódním, jako je tlačítko. Pro tento účel využijeme bezdrátové rozhraní (Bluetooth?) a chytrý telefon nebo tablet vybavený příslušnou aplikací. Teoreticky by neměl být problém nechat skříň rozložit i se zapnutým počítačem. Aplikace pak bude sloužit o pro ovládání podsvícení, které prý využívá také lasery.

In Win plánuje vyslat na trh přinejmenším dvě verze, a to svou klasiku v titanově šedé barvě a vedle toho spolupracuje i s firmou Asus a přijde s modelem RoG v černé barvě s červenými doplňky a "mayovskými" klikyháky nahoře.

Do této skříně můžeme umístit sestavy založené na deskách ATX, Micro ATX i Extended ATX s osmi sloty a samozřejmostí je možnost využití vodních chladičů. Vepředu je přístupný panel se třemi porty USB 3.0, jedním USB 3.1 typ C a audio konektory. Škoda že provedení skříně donutilo výrobce umístit tyto konektory dolů. Lze totiž předpokládat, že nikdo nebude takovou skříň provozovat na stole, ale spíše na zemi, takže se bude muset ke konektorům shýbat. Však tato skříň má rozměry 617 x 322 x 502 mm (otevřená pak 620 x 680 x 785 mm) a hmotnost 23 kg.

Jasnou nevýhodou je to, že do ní nemůžeme nainstalovat ani jednu 5,25" mechaniku, což by leckomu asi ani nevadilo, ale pozice pro 3,5" disky je zde pouze jedna plus čtyři pro 2,5" SSD. Na druhou stranu, zákazník, který si bude moci dovolit takovou skříň, si bude moci dovolit také velká SSD a navíc máme na moderních deskách i sloty M.2. Dovnitř budeme dále instalovat standardní zdroje ATX, a to s hloubkou až 230 mm, až 214 mm vysoký procesorový chladič a pro délku grafických karet je omezení 340 mm. Vzduchový chladič můžeme nahradit vodním chlazením, a to s až 360mm radiátorem.

Škoda tedy že společnost In Win nezveřejnila také cenu, takže můžeme pouze odhadovat. A asi nikdo by se nedivil, kdyby taková skříň stála třeba 20.000 Kč nebo i víc. Je to prostě speciál pro hračičky.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář