www.svethardware.cz
>
>
>

Ind hacknul Facebook, dokáže lidem mazat fotky. Od FB dostal odměnu $12500

Ind hacknul Facebook, dokáže lidem mazat fotky. Od FB dostal odměnu $12500
, , aktualita
Velmi jednoduchým trikem pomocí čtyř řádků kódu dokázal jeden Ind smazat fotografie ostatních lidí ze sociální sítě Facebook. O svůj poznatek se podělil, nahlásil jej a od Facebooku dostal odměnu 12500 amerických dolarů.reklama
Indický bezpečnostní technik Laxman Muthiyah zjistil, že pomocí pouhých čtyř řádků kódu dokáže smazat ostatním jejich fotografie z Facebooku. Ukazuje se, že ani tato velká síť nedokáže udržet vše v bezpečí a bez povoleného přístupu. Mohl smazat kterékoli album fotografií, na které se na FB mohl podívat, přestože k nim neměl přístup jako majitel účtu - tedy např. veřejně zobrazená alba nebo alba, jejichž ID mohl nějakým způsobem získat.


Facebook logo


Muthiyah se o tento poznatek podělil na svém blogu, YouTube, ale také napsal na podporu Facebooku, kde je varoval, že mají takovou závažnou chybu v systému. Bug byl opraven do dvou hodin a Facebook sám navrhnul objeviteli této chyby odměnu 12500 amerických dolarů (tedy přes 300 tisíc korun). Očividně se na hledání chyb ve Facebooku dá i vydělat.

Zdroj: www.petapixel.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek