www.svethardware.cz
>
>
>

Innodisk nabízí 2x Ethernet do slotu M.2

Innodisk nabízí 2x Ethernet do slotu M.2
, , aktualita
Společnost Innodisk nám dává další možnost využití slotů M.2 na moderních základních deskách. Určeny jsou především pro SSD s rozhraním SATA či PCI Express, ovšem nyní máme pro ně také světově první LAN karty.reklama
Sloty M.2 máme dnes spojeny především s SSD a především s těmi výkonnými, která pracují s rozhraním PCI Express. M.2 ale podporují také rozhraní SATA 6 Gbps pro připojení pomalejších SSD, ovšem Innodisk využije pro připojení nových karet EGUL-G101 a EGUL-G201 další rozhraní, a to USB 3.0.

EGUL-G101 a EGUL-G201 se od sebe liší prostě v tom, že první nabídne jen jedno gigabitové ethernetové rozhraní a druhé dvě, přičemž ta může i spojit dohromady ve dvou režimech - buď jedno bude fungovat jako hlavní a druhé jako záložní, nebo se obě spojí v režimu Link Aggregation, aby mohla poskytnou teoreticky až 2 Gb/s.

V obou případech jde ale o stejný plošný spoj velikosti 22 x 60 mm. K provozu na moderních operačních systémech Windows a Linux nebudeme potřebovat ovladače a výrobce také slibuje robustní design s ochranou proti elektrostatickým výbojům (až 15 kV) a proudovým rázům (až 2 kV) a rovněž pozlacené kontakty. Samotné desky nesou pouze headery pro připojení koncových portů RJ-45, přičemž dle zprávy jsou k dispozici dceřiné desky pro různé systémy, které jsou tedy z tohoto důvodu v podobě volitelného příslušenství.

EGUL-G101 a EGUL-G201 Dual Gigabit Ethernet Module mají okamžitou dostupnost.

Zdroj: TZ Innodisk
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek