www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Insider Program není cestou k bezplatnému upgradu z XP a Vist na Windows 10

Insider Program není cestou k bezplatnému upgradu z XP a Vist na Windows 10
, , aktualita
Koncem minulého týdne Microsoft zveřejnil informaci, že členové Insider Programu dostanou ostrou verzi Windows 10 zdarma. I když to tak mohlo vypadat, nejde o snadnou cestu k upgradu zdarma z Windows XP nebo Vista.reklama
Ve skutečnosti je to tak, že možnost používat i nadále Windows 10 se týká jen těch Insiderů, kteří budou plnit roli betatesterů pro Microsoft i v budoucnu. Pokud změníte takto získané desítky na normální (tj. nikoli Insider) ostrou verzi, musíte zadat platný licenční klíč, nebo musíte splňovat dále uvedenou podmínku.

Pokud jste původně povýšili na Windows 10 Insider Preview z verzí 7, nebo 8.1, cloud Microsoftu si to pamatuje. Takže můžete v klidu změnit svoji instalaci Windows 10 na normální verzi bez problémů, protože splňujete obecné podmínky upgradu. Pro Windows XP a Windows Vista to samozřejmě neplatí. No a v případě, že jste instalovali čistě pomocí ISO, musíte znovu nainstalovat verzi 7, nebo 8.1 a z ní teprve provést upgrade.


Logo Windows 10


Takže přejít teď jednoduše na Insider Program jako způsob získání ostré verze Windows 10 místo XP či Vist nejde. Ledaže byste by vám nevadilo, že dostanete Insider Preview verzi Windows 10 a budete i do budoucna participovat na Insider Programu. Takže budete Microsoftu dělat betatestery a vaše Insider Preview verze desítek může být a nejspíš aspoň čas od času bude nestabilní vzhledem k jejich testovacímu provozu.

Já jsem si tedy po původní zprávě myslel, že Microsoft dá betatesterům, kteří pro něj rozhodně odvedli pořádný kus práce a hodně mu pomohli i s nápady na vylepšování systému, ostrou verzi zdarma. No, nedá. Ale pro společnost by to nebyl finančně nepřekonatelný problém a pokládal bych za hezké gesto poděkovat Insiderům za odvedenou práci tímto způsobem.

A nedá se popřít, že Windows 10 vypadají podstatně lépe než předchozí verze 8.1 do značné míry právě díky Insiderům. Ale na druhou stranu, kdyby Microsoft přistoupil na podobné gesto, měl by teď Insider Program plný „pro forma betatesterů“, kterým jde jen o upgrade zdarma.

Zdroj: Neowin
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik