www.svethardware.cz
>
>
>

Institut MIT zažaloval Apple za porušení patentů

Institut MIT zažaloval Apple za porušení patentů
, , aktualita
Patenty se umí pěkně vymstít a společnost Apple si možná zase "užije". Tentokrát ji žaluje americký institut MIT (Massachusetts Institute of Technology) za porušení patentu z roku 1997 pro výrobu čipů u společnosti Micron.reklama
Společnost Apple bude muset zase zapojit své právníky, protože na ní byla podána další žaloba za porušení patentů. konkrétně jde o patent US 6057221, který byl podán v roce 1997 a přiznán roku 2000. Získal jej tehdy profesor Joseph Bernstein a spolutvůrce technologie Zhihui Duan z Massachusetts Institute of Technology (znám jako MIT). Konkrétně jde o způsob řezání elektronických spojů v DRAM čipech pomocí laseru.


Apple logo


Obžaloba tvrdí, že společnost Micron Technology (resp. Elpida), která čipy pro Apple vyrábí, o této technologii v patentu věděla, na licencování se nechtěla dohodnout a všechna zařízení jako iPhone, iPad nebo MacBook Air tak tento patent porušují. MIT nyní pochopitelně požaduje nějaké ty provize ze zisku za prodaná zařízení nebo jinou formu náhrady škod. Připomeňme, že to není první žaloba nějaké univerzity na Apple. V roce 2013 podala žalobu na Apple také Bostonská univerzita.

Zdroj: PhoneArena, Gigaom
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik