www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel 300 Series konečně už s USB 3.1 i Gb Wi-Fi

Intel 300 Series konečně už s USB 3.1 i Gb Wi-Fi
, , aktualita
AMD má aktuálně na trhu čipové sady, které jsou v podpoře rozhraní USB modernější než 200 Series od Intelu. Nabízí u totiž USB 3.1 s 10Gb/s propustností, což svedou až 300 Series pro procesory Cannon Lake a Coffee Lake.reklama
Pokud si tak koupíme desku pro moderní Intel Kaby Lake, pak ta musí nést čip dalšího výrobce, aby mohla nabídnout rozhraní USB 3.1, respektive přesněji USB 3.1 Gen2. Pokud jste to totiž nepostřehli, rozhraní USB 3.0 s propustností 5 Gb/s bylo přejmenováno na USB 3.1 Gen1 a verze s propustností 10 Gb/s se označuje za USB 3.1 Gen2, aby to náhodou nebylo moc jednoduché.

Server Benchlife.info nám už předložil pravě se tvářící tabulku ukazující hlavní rozdíly mezi aktuálními čipsety 200 Series a připravovanými 300 Series pro nové procesory Cannon Lake (10nm) a Coffee Lake (14nm). Právě Coffee Lake se mají objevit v druhé polovině tohoto roku v podobě osmijádrových desktopových procesorů, takže není divu, že už jsou známy podrobnosti o jejich čipsetech. Otázka je, zda Intel zachová kompatibilitu s paticí LGA 1151, o čemž můžeme uvažovat díky tomu, že Cannon Lake nemají představovat výrazně odlišnou architekturu oproti Skylake či Kaby Lake, a to by pak přirozeně platilo také pro Coffee Lake.

Jisté ale je, že pro tyto procesory budou připraveny nové základní desky s čipsety 300 Series. Ty budou mít stejný počet HSIO a PCIe 3.0 linek jako předchozí a i v případě portů SATA, sběrnice DMI pro propojení s procesorem i jiných vlastností 200 Series to bude stejné. Přibyde však podpora rozhraní USB 3.1 s propustností 10 Gb/s, a to dokonce na šesti portech u nejlepšího modelu, což bude pravděpodobně Z370. Navíc tu bude integrované rozhraní Intel Wireless-AC označované za Gigabit Wi-Fi. Samozřejmostí je pak podpora úložných zařízení Optane, kterou mají už 200 Series.

Nové čipsety se tak zásadně lišit nebudou, což podporuje očekávání, že Coffee Lake a snad i Cannon Lake budeme moci provozovat i na starších deskách, pokud pro ně výrobci připraví nové BIOSy.

Zdroj: Benchlife.info
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek