www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Broadwell vPro procesory pro bezdrátové podnikové nasazení

Intel Broadwell vPro procesory pro bezdrátové podnikové nasazení
, , aktualita
Společnost Intel uvedla procesory Broadwell s technologií vPro pro podnikové nasazení. Výhodou má být schopnost bezdrátového připojení k dokovací stanicí, podpora bezdrátového přenosu obrazu i nižší spotřeba a vyšší výkon.reklama
Intel odhalil novou generaci Broadwell vPro procesorů pro bezdrátové přenosy obrazu od mobilů a malých ultrabooků po mini desktop PC. Procesory jsou postavené na 14nm technologii. Podle Intelu je s nimi možné vyrobit zařízení, která jsou 3x tenčí a o 50 % lehčí, samozřejmostí je lepší spotřeba a výkon než u předchozí generace.

Jako pěkná ukázka bezdrátových schopností může sloužit obrázek níže, kde je obraz přenášen bez použití kabelů na velkou projekční obrazovku pomocí Intel WiDi (Wireless Display) technologie.

Dokovací schopnost vPro zařízení je další technologií, kterou Intel nazval "Wireless Gigabit". Jak funguje, si můžeme zjednodušeně představit tak, že se zařízením přijdeme k dokovací stanici, ta nás bezdrátově připojí a dovolí okamžitě využívat všechna externí úložiště, USB a další zařízení, která jsou k doku připojena. Dok samotný však zcela bezdrátově napojen nebude a jeho připojení bude vyžadovat nějaké ty kabely.

Protože vPro má sloužit primárně v podnikovém sektoru, obsahuje mnoho funkcí pro správu a bezpečnost. Intel Identity Protection je hardwarové řešení bezpečnosti pro několik různých metod autentizace a ochranu pomocí PIN autorizace pro připojení přes Bluetooth na zařízení s Androidem (po překročení nastavené vzdálenosti od spárovaného zařízení a opětovném vrácení se bude vyžadovat PIN). Přihlašování do VPN, domény a OS je chráněno šifrováním použitých klíčů a jejich uložením přímo v hardwaru. Uložení klíčů pouze v paměti by mohlo umožnit jejich zneužití malwarem. První produkty využívající vPro by měly být na trhu již tento měsíc.

Zdroj: Hothardware, Intel
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře