www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel chystá pasivně chlazené NUC s Bay Trail

Intel chystá pasivně chlazené NUC s Bay Trail
, , aktualita
Intel slaví se svými počítači NUC (Next Unit of Computing) úspěch, a tak není divu, že se chystá jejich řady rozšiřovat. Nově to budou pasivně chlazená PC s procesory Bay Trail a odlišným designem.reklama
Je zřejmé, že dosavadní design počítačů Intel NUC se nehodí pro pasivní chlazení, a tak bylo nutné přijít s něčím jiným. Tím je malý počítač postavený na hranu, na jehož vrchní části můžeme vidět průduchy, z nichž bude vzhůru stoupat teplý vzduch. Můžeme tak mluvit o komínovém efektu, na nějž nové počítač NUC budou spoléhat. S chlazením to ale nebude složité, protože specifikace hovoří o jednojádrovém procesoru Intel Atom E3815 taktovaném na 1,46 GHz.
- klikněte pro zvětšení -


Jedná se o jediného známého zástupce procesorů Bay Trail-I s jedním jádrem. Vybaven je 400MHz grafickým jádrem se čtyřmi shadery a jednokanálovým řadičem pro DDR3-1066. Jeho TDP je navíc pouze 5 W, takže bude stačit jen malý pasiv a alespoň nějaké větrání.

Intel pak použil základní desku, která vypadá stejně jako jiné modely v počítačích NUC. Na jedné straně je tak především procesor s čipovou sadou a na druhé straně pak slot SO-DIMM pro až 8 GB paměti a ostatní výbava. Ta zahrnuje také 4 GB integrované paměti pro data, jeden port SATA pro 2,5mm disk či SSD s výškou 9,5 mm a vidět je rovněž jeden mini PCIe pro poloviční karty, do nějž bude patřit především modul s Wi-Fi a Bluetooth. Ten asi nebude součástí základní nabídky, ale minimálně tu budou připraveny příslušné antény.

Pro připojení zobrazovacích zařízení se uplatní klasický D-Sub, ale i integrovaný DisplayPort 1.3 nebo HDMI 1.4a, dále nechybí Gb Ethernet, dva USB 2.0 vzadu, jeden USB 3.0 vepředu a tři další interní USB 2.0 na headerech. Na samotné desce jsou také headery pro dva sériové porty a TPM 1.2.

Samotné PC můžeme zabezpečit pomocí zámku Kensington a přimontovat pomocí držáků VESA. Jedná se o model, který se uplatní spíše v digitálních kioscích či POI než v domácnostech a prodávat se bude v podobě barebone, čili bez vlastního modulu RAM a úložného zařízení.

Nový NUC má dorazit na trh 28. dubna. Cena zmíněna nebyla.

Zdroj: Tom's Hardware, Intel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře