www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Compute Stick: nová menší generace přijde již brzy

Intel Compute Stick: nová menší generace přijde již brzy
, , aktualita
Intel pod heslem "srazili jsme rozměry, ne výkon" představuje novou generaci Compute Stick, které budou založeny na procesorech Core m3 a Core m5 a vedle nich přijde brzy na trh také nový model s Atomem.reklama
Mezi výkonnější nové modely Intel Compute Stick, které mají nejspíše ještě tento měsíc vstoupit do produkční fáze, patří SKU s procesorem Core m5-6Y57 vPro a pak s Core m3-6Y30. Jde tedy o zbrusu nové procesory Skylake-Y, respektive plnohodnotná SoC vyráběná 14nm procesem. Model Core m5-6Y57 nabídne dvě jádra (plus Hyperthreading) s taktem 1,1 až 2,8 GHz, 4 MB L3 cache a 24shaderovou grafikou HD Graphics 515 na taktu až 900 MHz. Můžeme tedy očekávat slušný výkon, který nabídne toto pouze 4,5W SoC. Model Core m3-6Y30 patří do stejné skupiny a také má dvě jádra s Hyperthreadingem, ovšem na taktu 0,9 až 2,2 GHz. Jinak má stejnou výbavu i spotřebu jako silnější bratříček, tedy až na trošku níže taktovanou grafiku a už z označení poznáme, že nepodporuje technologie vPro.

Nemůžeme očekávat, že tyto nové Compute Stick budou levné, neboť pouze samotné Core m5 a m3 mají udávanou cenu 281 USD (ta platí pro oba), a to tu ještě máme verze s předinstalovanými Windows 10, za něž se také bude platit stejně jako za ostatní hardware. Ten čítá 64GB eMMC plus 4 GB RAM a mezi rozhraní patří Intel Dual Band Wireless AC 7265 s Bluetooth 4.1, samozřejmě HDMI a pak dokonce tři rozhraní USB, z nichž alespoň jedno je verze 3.1 na konektoru A. Doporučená cena za Compute Stick s Core m3 a Windows 10 je 399 USD a ačkoliv má mít zmíněné Core m5 stejnou cenu, tak se vysledný Compute Stick bude prodávat za 499 USD, a to bez operačního systému.

Výrazně levnější bude třetí nový model, který je již ve výrobě a obsahuje procesor Intel Atom x5-Z8300, 14nm model Cherry Trail-T. Vybaven je čtyřmi jádry na 1,44 až 1,84 GHz a 2 MB L2 cache. Dvanáctishaderová HD Graphics pracuje na frekvenci až 500 MHz a SDP (typická spotřeba) tohoto čipu je pouze 2 W. Na rozdíl od Core m3 a m5 má tento čip udávanou cenu pouze 20 USD, a tak není divu, že za výsledný Compute Stick s Windows 10 dáme jen 159 USD.

Počítač je vybaven 32GB eMMC a 2GB operační pamětí, má stejný Wi-Fi modul s Bluetooth jako předchozí da modely, ovšem pouze dva USB porty pro periferie.

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář