www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Compute Stick: tyčka s Windows 8.1

Intel Compute Stick: tyčka s Windows 8.1
, , aktualita
Počítače v podobě trošku většího flash disku už nejsou nic nevídaného, ovšem tentokráte se do nich pustil samotný Intel. Ten představuje vlastní Compute Stick, který je podobný produktům jako Amazon Fire Stick.reklama
Intel Compute Stick je tak variací na různé produkty, s nimiž zaplavují trh vedle Amazonu také různí čínští výrobci. Intel pochopitelně svůj model vybavil vlastní platformou a k tomu nabídne také operační systém Windows 8.1, a to ve verzi s Bing, která je pro takováto zařízení dělaná.

Compute Stick také na fotografiích ještě nevypadá jako finální verze, ale bude už funkční. Jeho očekávaná cena je 149 USD, do čehož se vejde i zmíněný operační systém Windows 8.1 s Bing a pak hardware založený na procesoru Intel Z3735F generace Bay Trail, což je tedy čtyřjádrový Atom původně určený pro tablety. Dále tu je 32GB úložiště eMMC, 2 GB RAM a mezi rozhraní patří USB, HDMI 1.4a, micro USB pro napájení a ještě micro SD pro zvýšení kapacity. Dle zástupce Intelu bude u dalších verzí možné hardware napájet přímo z portu HDMI.

Nezapomnělo se ani na bezdrátová rozhraní, a to klasické Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0. To vše bude mít i plánovaná levnější verze, jež přijde s linuxovým Ubuntu, 8 GB paměti pro data a 1 GB RAM, a to za 89 USD.

Dle Intelu má Compute Stick posloužit jako velmi levný počítač i multimediální přehrávač a společnosti jej mohou využít jako variaci na tenký klient. Co se týče uvedených specifikací, nemusí jít o konečnou verzi. Intel oznámil, že chystá ještě verzi s novějšími Cherry Trail a dokonce také s Core M, což už by bylo mnohem zajímavější. První modely mají vyrazit na trh v březnu.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů