www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i7-6700K Skylake chlazen vzduchem na 5,2 GHz

Intel Core i7-6700K Skylake chlazen vzduchem na 5,2 GHz
, , aktualita
První procesory Intel Skylake přijdou na trh už za pár týdnů, a tak není divu, že se už postupně dostávají mezi veřejnost a unikají i různé testy. Ten aktuální testuje schopnosti přetaktování modelu Core i7 6700K.reklama
Ve zkratce tak byl procesor Intel Core i7-6700K Skylake přetaktován na 5,2 GHz, chlazen byl přitom vzduchem a napájen 1,35 V. To nám tedy dává jistou naději, že nová 14nm výrobní technologie zajistí možnost velice slušného přetaktování i s normálním chlazením a ne vodním, či snad dokonce s tekutým dusíkem. Dle plánu Intel vypustí na trh nejdříve procesory Core i7-6700K a Core i5-6600K (nástupci Core i7-4790K a Core i5-4690K), a to s potřebnou čipovou sadou Z170 dne 5. srpna. Některé modely desek se Z170 se dokonce už dostaly do nabídek obchodů.

První stránkou, která se pochlubila přetaktovaným Core i7 6700K, který bude stát v čele nové rodiny desktopových Skylake-S, je známá čínská HKEPC. Tento procesor má v základnu 4 jádra s podporou Hyperthreadingu na 4 až 4,2 GHz, dále 8 MB L3 cache, podporu DDR4-2133 a DDR3L-1600 a grafiku Intel GT2 se 48 shadery na 350 až 1067 MHz a podporou DirectX1 12. Jde tedy o podobné specifikace, jaké nabízí Core i7-4790K "Devil's Canyon", který má však ještě o 200 MHz vyšší Turbo, ale zase podstatně slabší iGPU s pouze 20 shadery na max. 1250 MHz. Pak je tu ale mají být ještě změny architektury Skylake, které mají přinést vyšší počet IPC (zpracovaných instrukcí za cyklus) a také efektivnější 14nm výrobní proces.

Procesory Devil's Canyon sice dostaly lepší teplovodivý materiál mezi samotný čip a jeho heatspreader. Jde o NGPTIM (Next Generation Polymer-based Thermal Interface Material), který skutečně zajistil mnohem lepší přenos tepla na povrch heatspreaderu, což zlepšilo možnosti chlazení, ale i tak (prý vlivem integrovaného regulátoru napětí) muselo být pro dosažení frekvencí nad 5 GHz nastaveno napětí 1,5 až 1,52 V a k tomu bylo zapotřebí velice kvalitní chlazení.

V případě nového Core i7 6700K se to tedy mělo podařit pouze s pomocí běžného vzduchového chladiče a napětí jen 1,35 V (CPU-Z je asi ukazuje špatně). Teploty v zátěži i pak dle HKEPC byly v limitu a výsledky slibovaly, že Skylake půjdou přetaktovat ještě lépe než procesory Broadwell. Příznivci overclockingu se tedy asi mají na co těšit.

Zdroj: HKEPC
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek