www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i7 "Haswell-E" už dostaly ceny

Intel Core i7 "Haswell-E" už dostaly ceny
, , aktualita
Jednou z posledních informací ohledně nových procesorů Intel Corei7 "Haswell-E", na kterou se čekalo, byly jejich ceny. Očekávalo se široké rozpětí od nějakých 350 USD až po 1000 USD, což Intel víceméně dodržel.reklama
Procesory Core i7 "Haswell-E" pochopitelně nebudou nijak levné, však půjde o ty nejlepší desktopové procesory určené do tzv. HEDT (High End Desktop) sestav. A není zcela přesné tvrdit, že dosud jejich ceny byly neznámé, neboť bylo celkem jisté, že ten nejlepší vstoupí na trh jako obvykle s cenovkou 999 USD. Za to naprosto nejlepší se ve světě hardwaru platí velmi vysoké částky, u nichž nelze hledět na poměr výkonu a ceny.

Cenovku 999 USD tedy dostane procesor Core i7-5960X, který nabídne osm procesorových jader pracujících až na 3,5 GHz (samozřejmě s Hyperthreadingem), 20 MB L3 cache a plných 40 linek PCI Express 3.0. Uprostřed se nachází Core i7-5930K se šesti jádry na maximální frekvenci 3,7 GHz, 15 MB L3 cache a také 40 linkami PCI Express 3.0, který přijde s cenovkou 583 USD.

Nejslabším modelem bude Core i7-5820K se šesti jádry na až 3,6 GHz, rovněž 15 MB L3 cache, ale 28 linkami PCI Express 3.0. Ten dostal cenu 389 USD, což je pouze o 50 dolarů více v porovnání s nejlepším Haswell Refresh, Core i7-4790K. Je zřejmé, že uživatel, který se jen trošku ohlíží na peníze, nejspíše zůstane u procesorů Haswell, případně si počká na Broadwell.

Však pro procesor Core i7-4790K si můžeme základní desku s čipovou sadou Intel Z97 už za nějakých 2100 - 2200 Kč, zatímco desky se sadou Intel X99 budou jistě daleko dražší, však ještě dnes stojí staré desky s čipovou sadou Intel X79 pro první procesory do socketu LGA2011 cca 4000 Kč, a to jsou ty nejlevnější.

Další nevýhodou je cena pamětí DDR4, které jsou přibližně dvakrát dražší než DDR3, když si vezmeme proti sobě 8GB modul DDR3-1600 a typický DDR4 se stejnou kapacitou pracující na 2133 nebo 2400 MHz. Odměnou je samozřejmě vyšší výkon, ale ten stejně jako cena dvojnásobný rozhodně nebude.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek