www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel desktopové Broadwell ještě neodepsal

Intel desktopové Broadwell ještě neodepsal
, , aktualita
Možná že jste zaznamenali zprávu o tom, že Intel se chystá z procesorové nabídky vyřadit své dva jediné desktopové modely Broadwell. Tyto informace nejsou pravdivé, ale jak a proč se objevily?reklama
Právě server IT World přinesl zprávu o tom, že procesory Core i7-5775C a Core i5-5675C končí, ačkoliv jde o unikátní modely, a to nejen díky tomu, že jsou v nabídce desktopových CPU generace Broadwell jediné a jediné i zůstanou. Jde také o to, že tyto procesory nabízí dosud nejvýkonnější integrované grafické jádro, které má Intel na trhu, a to GT3e (Iris Pro) se 128 MB eDRAM. To je aktuálně rychlejší než grafiky v desktopových APU od AMD, ovšem těm zase nemohou procesory od Intelu konkurovat svou cenou, která je dost vysoká.

Redaktor serveru Anandtech poté kontaktoval přímo Intel, aby zjistil, jestli se zpráva IT World může považovat za pravdivou a Intel rychle odpověděl, že zmíněné procesory se rozhodně ještě nechystá poslat do důchodu. Stále se vyrábí a vyrábět budou.

Vypadá to tedy, že si někdo spletl generaci Broadwell se Skylake. Intel totiž ve své roadmap nemá žádné desktopové procesory Skylake pro socket LGA 1151, které využijí výkonnou grafiku GT3e nebo GT4e. Čili Core i7-5775C a Core i5-5675C nemají své předchůdce a asi nebudou mít ani své nástupce. Intel také zatím nevypustil na trh ani jiné procesory Skylake s grafikami Iris Pro, tedy ani mobilní Skylake H. Ty by měly nastoupit až někdy v příštím roce, takže titul procesorů s nejvýkonnější grafikou Broadwellům ještě dlouho nic nevezme.

Intel se také potýká s tím, že desktopové Broadwell nedodává na trh v dostatečném množství, což se tedy týká amerického, neboť v Evropě a Asii k dostání jsou běžně. Takový Newegg ale má velice často tyto procesory nedostupné a dle Intelu by se situace měla zlepšit ještě do konce září.

Zdroj: Anandtech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek