www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Devil's Canyon doplní výroční odemčené Pentium

Intel Devil's Canyon doplní výroční odemčené Pentium
, , aktualita
Procesory Intel Haswell Refresh mají být na trhu již brzy doplněny zajímavějšími kousky, které známe pod označením Devil's Canyon jako procesory vhodné především pro přetaktování. Ty však doplní také výroční model Pentia.reklama
Procesory Intel Pentium letos tedy slaví již dvacet let a výročním modelem se má stát Pentium G3258. Ten má oficiálně vstoupit na trh na začátku června, na který se chystá další ročník veletrhu Computex. Čínský server VR-Zone již přinesl screenshot z utility CPU-Z, která ukazuje vlastnosti tohoto výročního procesoru.

Název procesoru je uveden sice špatně, ale ve specifikacích je již správné označení G3258. Procesor je vybaven dvěma jádry na 3,2 GHz a grafickým jádrem s 10 shaderovými jednotkami. TDP je přitom 53 W, takže základní specifikace jsou naprosto stejné jako u procesoru Pentium G3420. Nicméně nový G3258 podporuje základní desky s čipovými sadami 8 Series i novými 9 Series a především bude mít odemčený násobič, takže bude vhodný pro přetaktování. To z něj dělá velmi zajímavý procesor a je jen otázkou, na jaké frekvenci bude schopný pracovat.

Na druhou stranu jde stále o levné Pentium, takže se nedočkáme technologií jako Hyperthreading, Turbo Boost, VT-d, AES či AVX instrukcí. Cena bude stanovena na 80 USD.

Co se týče procesorů Devil's Canyon pak zde se nic nemění. Na trh přijde jednak Core i5-4690K se základní frekvencí 3,5 GHz a turbem 3,9 GHz, čtyřmi jádry bez Hyperthreadingu, 6 MB L3 cache a 88W TDP. A pak tu bude také Core i7-4790K s frekvencí 4 až 4,4 GHz, rovněž čtyřmi jádry, ovšem s Hyperthreadingem a 8 MB L3 cache. TDP je stejné a oba tyto procesory přijdou rovněž s odemčeným násobičem. Veškeré informace bychom se měli dozvědět již 2. června, kdy mají být představeny veřejnosti.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře