www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Haswell-EX: 18 jader a Hyperthreading navrch

Intel Haswell-EX: 18 jader a Hyperthreading navrch
, , aktualita
Intel si připravil nové procesory Haswell-EX, které přijdou ve verzích nabízejících dokonce až 18 procesorových jader, přičemž podpora Hyperthreadingu z nich dělá procesory, které najednou mohou zpracovávat až 36 vláken.reklama
Jak jistě víte, Hyperthreading v případě procesorů Intel efektivně zdvojnásobuje počet procesorových jader, díky čemuž může každé fyzické jádro zpracovávat dvě procesová vlákna. Procesory Haswell-EX, prodávané pod značkou Xeon, s až 18 jádry se tak systému jeví jako 36jádrové modely, přičemž jako takové potřebují i ohromné množství vyrovnávací paměti. V tomto případě je to až 45 MB L3 cache.

Není tedy divu, že se spotřeba takovýchto procesorů dostane až na 165 W, ovšem to platí pouze pro jeden 18jádrový procesor. Jiný se zase spokojí pouze se 115 W, což je také minimální spotřeba nové řady, do níž patří 4, 8, 10, 12, 14, 16 a konečně 18jádrové modely, takže na výběr je jich dpst. Zajímavé je, že pracovní frekvence se většinou pohybuje od 2 do 2,5 GHz a jen čtyřjádrový model se odvážil jít přes 3 GHz.

Nové Xeony také podporují paměti DDR4 a vyráběny jsou tedy v rámci architektury Haswell, což znamená, že pro ně Intel stále využil svůj 22nm proces.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik