www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel i7-6700K "Skylake" a první benchmarky

Intel i7-6700K "Skylake" a první benchmarky
, , aktualita
Nedávno se na Internetu objevily fotografie procesoru Intel i7-6700K z generace Skylake, která má na trhu nahradit Haswell spíše než Broadwell, které Intel ve světě desktopových procesorů nejspíše přeskočí. První benchmarky na sebe nenechaly dlouho čekat.reklama
Samozřejmě ještě nelze s jistotou tvrdit, že tyto nové benchmarky jsou skutečně pravé a odpovídají reálnému výkonu připravovaných procesorů Intel, však s nimi se setkáme až někdy v druhé polovině tohoto roku. Jisté ale je, že již existují, a tak se můžeme přinejmenším podívat na to, co nám generace Skylake slibuje.

O procesoru Intel Core i7-6700K jsme se dozvěděli před několika dny a turecký zdroj PC-FRM potvrdil, že má jít o procesor pracující na frekvenci 4 až 4,2 GHz při TDP 95 W. Když to srovnáme s dnešním Core i7-4790K, pak ten má také 4 jádra s Hyperthreadingem, spotřebu maximálně 88 W, a přitom frekvenci až 4,4 GHz. Zajímat nás může tedy především to, z jakého důvodů má nový Core i7 vyráběný 14nm procesem mít nižší takty při vyšší spotřebě. Podívejme se tedy na benchmarky, zda nám k tomu neposkytnou nějaká vodítka.

Intel Core i7-6700K byl zkoušen v syntetických benchmarcích i ve hrách a postavil se proti Core i7-5820K se šesti jádry, Core i5-6600K, což je tedy další Skylake (3,5 až 3,9 GHz, 4 jádra, bez Hyperthreadingu) a pak tu také máme konkurenci od AMD v podobě FX 9590 a FX 8350.Herní testy byly provedeny s využitím grafické karty GeForce GTX 780 a zde by se tedy spíše hodil TITAN X, aby se lépe ukázal rozdíl ve výkonu. Z ostatních testů pak vyplývá, že oproti Core i7-4790K můžeme očekávat několikaprocentní nárůst výkonu i přes nižší pracovní frekvenci, ale není to nic, co by nás nutilo staré Haswelly poslat do důchodu. Ovšem stále jde o předběžné testy.

Nová procesorová generace Skylake s sebou ale přinese i další změny, jako je třeba podpora pamětí DDR3-1600 i DDR4-2133, nový socket 1151 a zaměření na SSD úložiště připojená přes rozhraní PCI Express. Testovaný procesor, respektive oba z generace Skylake, mají také odemčený násobič, takže pokud je již některé servery mají k dispozici, asi nebude dlouho trvat a dozvíme se také o potenciálu k přetaktování, i když v tom případě bychom mohli být k výsledkům ještě skeptičtější, neboť je jasné, že by šlo jen o vzorky a ne opravdu o finální produkt.

Pokud se ale tyto výsledky potvrdí, bude generace Skylake spíše zklamáním nad tím, jak Intel přešlapuje na místě i přes již odladěný 14nm proces. Doufat bychom pak mohli především v to, že do světa desktopových procesorů přinese svěží vítr architektura Zen od AMD, ale její čas nastane až v příštím roce, kdy chce být Intel ještě o kus dál s novým 10nm procesem.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře