www.svethardware.cz
>
>
>

Intel investuje do výzkumu kvantových počítačů

Intel investuje do výzkumu kvantových počítačů
, , aktualita
Společnost Intel se rozhodla, že bude investovat 50 milionů dolarů do organizace QuTech, která se zabývá výzkumem kvantových počítačů. Organizace bude s Intelem spolupracovat v průběhu příštích 10 let.reklama
Organizace QuTech patří do výzkumného institutu Delftské technické univerzity (TU Delft) a TNO, což je nizozemská organizace pro aplikovaný výzkum. Cílem je tedy přinést další pokroky ve výzkumu kvantových počítačů a zajistit to má jednak 50 milionů dolarů od Intelu a také jím poskytnuté vývojářské zdroje jak přímo v Nizozemsku, tak v rámci společnosti. Zajištěna bude také technická podpora.
zástupci Intelu a QuTech


Kvantové počítače by v budoucnu mohly řešit problémy, na které nestačí ani dnešní superpočítače a jde třeba o složité simulace, jako jsou rozsáhlé finanční analýzy nebo efektivnější hledání nových léků. Nebudou ale nejspíše schopné nahradit počítače, jak je známe dnes, ale spíše jen doplnit jejich schopnosti. Však nepracují s bity, ale s tzv. qubity, tedy s kvantovými bity a ty mohou nabývat několik různých stavů současně a v tom je potenciál k paralelnímu provádění vysokého počtu výpočtů.

Mike Mayberry, viceprezident Intelu a výkonný ředitel Intel Labs, odhaduje, že plně funkční kvantový počítač uvidíme nejdříve za deset let a povede k němu právě představená iniciativa jeho firmy a organizace QuTech. Právě Intel má přispět svým know-how z oblasti fyziky, výroby elektroniky a navrhováním počítačových architektur. Dle něj nemá jedna společnost či organizace šanci úspěšně vyvinout kvantový počítač a zapotřebí je, aby firmy a instituce mezi sebou začaly spolupracovat. V budoucnu totiž bude zapotřebí vyvinout elektroniku, která bude pracovat při nízkých teplotách a bude schopna qubity propojit, ovládat a měřit. Právě v této oblasti může být Intel nejvíce nápomocný. Musí se tak dobře propojit svět vědy a nejlepší úrovně inženýrství.

Podporu projektu vyjádřil také CEO Intelu Brian Krzanich, dle nějž jsou kvantové počítače pro jeho společnost strategicky důležité a naopak zkušenosti Intelu jsou nezbytné pro jejich vývoj.

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek