www.svethardware.cz
>
>
>

Intel IoT: platforma pro masové nasazení Internetu věcí

Intel IoT: platforma pro masové nasazení Internetu věcí
, , aktualita
Internet of Things je v současné době pojem, pod nímž si nepředstavíme moc konkrétních produktů, s nimiž bychom se často setkávali. Intel to chce pomocí své IoT Platform změnit a připravit IoT pro masové nasazení.reklama
Intel Internet of Things Platform má tedy dva hlavní úkoly, a to propojení různých zařízení a současně i jejich zabezpečení. Právě zabezpečení je dnes vnímáno jako největší problém, a to vzhledem k tomu, že v Internetu věcí má být zapojena řada veřejně sloužících zařízení, na nichž mohou záviset i lidské životy. Mohou to být zdravotnická zařízení, ale třeba i pouliční osvětlení nebo semafory.

Intel tedy slibuje, že nabídne zabezpečenou platformu, s jejíž pomocí by pochopitelně velmi rád zakořenil na tomto trhu, který slibuje do budoucna velmi velký potenciál. Však v roce 2020 má být v Internetu věcí zapojeno na 40 miliard zařízení, a to je odbytiště, jemuž by chtěla dominovat každá IT firma. Intel tak předpokládá, že jeho zbrusu nová divize IoT, která byla založena před několika měsíci, už v tomto roce zaznamená obrat dvou miliard dolarů.

Dle Intelu má současná podoba Internetu věcí problém se škálovatelností, která není připravena na masivní nárůst vyráběných zařízení, přičemž právě zde má pomoci jeho nová platforma. Díky intelovské IoT Platform tak má být vývoj samotných zařízení jednodušší, stejně jako jejich nasazení, což tedy pomůže rychleji dodávat na trh koncové produkty. Vývojáři se totiž budou moci zaměřovat především právě na ně a nebudou muset řešit otázku konektivity a zabezpečení.

Intel je optimistický a ani není divu, když si jeho platformu už osvojily firmy jako Accenture, Dell, NTT DATA či SAP. Zmíněn byl i jeden příklad, kdy byla zařízení zapojená v IoT nasazena v jedné budově v New Yorku, kde slouží pro řízení spotřeby, pod čímž si můžeme představit topení či osvětlení. Intel se pochlubil, že správce budovy díky tomu za jediný rok ušetřil milion dolarů.

IoT Platform zahrnuje Wind River Edge Management System pro zajištění spojení s cloudem, usnadnění konfigurace koncových zařízení, přenos dat a jejich analýzu. Pak tu jsou brány IoT Gateways zabezpečené řešením od McAffee a pak můžeme zmínit technologie Enhanced Privacy Identity (EPID) pro zajištění zabezpečené konektivity koncových zařízení s IoT Platform a nakonec tu jsou nezbytná Intel API pro programování a Traffic Management pro řízení datových přenosů, kde Intel využívá svá řešení Mashery.

Pokud chcete o Intel IoT Platform vědět více, připravena je multimediální prezentace (viz zdroj).

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek