www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel je připraven na výrobu 14nm čipů

Intel je připraven na výrobu 14nm čipů
, , aktualita
Společnost Intel včera potvrdila, že je již připravena vyrábět 14nm čipy, čili má pro to připravené potřebné výrobní kapacity. To je důležitá zpráva a předpoklad k tomu aby se na trh včas dostala další generace procesorů Intel.reklama
O procesorech Broadwell stejně jako o Haswell Refresh jsme se ostatně zmiňovali také včera, kdy bylo řečeno, že mírně vylepšených Haswell s označením Haswell Refresh se máme dočkat už v květnu. Půjde stále o 22nm procesory, které však již budou připraveny i pro nové základní desky s čipovými sadami 9 Series. Dnes je totiž již bohužel jasné, že dnešní procesory Haswell nebudou s těmito deskami pracovat, ačkoliv ty stále využijí socket LGA 1150.

Nyní se ale budeme věnovat 14nm výrobnímu procesu, který si Intel poprvé vyzkouší na procesorech Broadwell, aby jej v příštím roce naplno uplatnila u nové generace známé pod označením Skylake. Včera Intel oznámil, že již má dostatek kapacit na to, aby odstartoval výrobu 14nm čipů. Stane se tak již v únoru a první procesory Broadwell se mají objevit na trhu ve třetím čtvrtletí, čili někdy po letních prázdninách.

Dřívější zprávy mluvily o tom, že se Intel rozhodl pozdržet instalaci potřebného vybavení do své nejnovější továrny Fab 42 umístěné v Chandler (Arizona). Ta prý bude ponechána v záloze pro vybavení určené pro novou generaci výrobního procesu, což by logicky měl být 10nm použitý k výrobě procesorů Cannonlake.

Továrny vybavené pro výrobu pomocí 14nm procesu tak budou jednak D1D a D1X v Hillsboro (Oregon) a vedle toho Intel ještě stále předělává svou Fab 32 (rovněž v Chandler), aby se mohla rovněž zapojit do výroby procesorů Broadwell a to samé by mělo někdy v budoucnu potkat irskou Fab 24. Poslední dvě byly původně určeny pro výrobu 300mm waferů pomocí 45nm, respektive 65 a 90nm procesů.

První procesory Broadwell určené pro trh vyjdou z továrny D1D, v níž byl 14nm proces vyvinut, ovšem poté se jich bude nejvíce vyrábět v Arizoně, což tedy neplatí pro zmíněnou Fab 42. Ta tak zůstává v záloze, kdyby se snad stalo, že by Intel nemohl uspokojit poptávku.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář