www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel "Kaby Lake" Core i7-7700K je na cestě

Intel "Kaby Lake" Core i7-7700K je na cestě
, , aktualita
Intel si pro tento rok chystá procesorovou generaci Kaby Lake, která se už začíná rýsovat. Můžeme se podívat, jaké informace se objevily nejen o jejich vedoucím modelu, čili o očekávaném procesoru Core i7-7700K.reklama
Máme tu tedy první podrobnější informace o nových procesorech Intel Kaby Lake, jež nastoupí za Skylake, ale neměly by přinést moc nového. Intel tak může leda překvapit. Bude to také poprvé, co namísto dvougeneračního Tick-Tock nastoupí třetí fáze nové strategie Process-Architecture-Optimization. Kaby Lake tak budou již třetí generací vyráběnou 14nm procesem a měly by představovat optimalizaci architektury Skylake. Právě proto se od nich neočekává mnoho, což může být výhoda pro firmu AMD, která své první 14nm procesory teprve letos vypustí na trh. První 10nm procesory chce Intel v rámci generace Cannon Lake představit příští rok.

Je tu ale také otázka kompatibility a zde nás nepřekvapí, že Kaby Lake by měly pracovat i na starších základních deskách se socketem LGA 1151 a čipsety generace Intel 100 Series. Budou pro ně ale připraveny také nové čipové sady, a to Intel 200 Series, takže můžeme očekávat i obvyklou záplavu nových základních desek. Zatím ale není jasné, co nového mají čipové sady série 200 přinést.
Intell Core i7-6700 "Skylake"


Nyní se můžeme podívat na uniklé základní specifikace třech procesorů, a to Core i7-7700K, Core i7-7500U a Core M7-7Y75. První z nich evidentně patří na vrchol desktopové řady a ostatní dva budou určeny pro mobilní počítače a zapadnou do řad Kaby Lake-U a Kaby Lake-Y. Všechny tyto procesory se již objevily v databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra.

Core i7-7700K bude stále 4jádrový procesor s Hyper-threadingem, který měl ve výsledcích Sandry uvedeny takty 3,6 až 4,2 GHz. To se nejspíše změní, protože aktuální Core i7-6700K je taktován na 4 až 4,2 GHz a nelze očekávat, že by architektura Kaby Lake mohla vyrovnat 400MHz propad v základním taktu. Další specifikace udávají 8 MB L3 cache, 256 kB L2 cache na jádro a 4GHz interní paměťový kontroler. Aktualizovány možná budou také grafické čipy, přičemž i7-7700K má nést 24shaderovou grafiku taktovanou na 1150 MHz, takže přinejmenším tyto základní specifikace zůstávají stejné jako u GT2 v Core i7-6700K. Co se týče TDP, to se možná díky optimalizovanému 14nm procesu sníží, ale to ještě uvidíme.

Intel Core i7-7500U byl v databázi zanesen jako dvoujádrový procesoro s HT, který naváže na 15W předchůdce Core i7-6500U. Vzorek byl taktován na 2,7 až 2,9 GHz, čili má pozoruhodně nízkou Turbo frekvenci, což by se opět mělo změnit k lepšímu. Zůstává 4MB L3 cache a dokonce i podpora pamětí DDR3L společně s DDR4L as LPDDR4. Nejúspornější z trojice je Core M7-7Y75 s TDP 4,5 W a dvěma jádry. Základní takt je 1,3 GHz a turbo 1,6 GHz, paměti L3 cache tu máme 4 MB a tento procesor bude směřovat do tenkých notebooků jako Apple Mac Air.

Zatím to tedy opravdu vypadá, že generace Kaby Lake nepřinese nic zásadního, co by Skylake neměly.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek