www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Kaby Lake dle nové roadmap až v příštím roce

Intel Kaby Lake dle nové roadmap až v příštím roce
, , aktualita
Nedávno se začaly objevovat informace o tom, že procesory Intel Kaby Lake (a vedle toho možná i AMD Zen) přijdou na trh ne letos, ale až v příštím roce. Doposud ale k potvrzení těchto informací chyběly nové roadmap.reklama
V případě společnosti AMD stále ještě oficiálně platí, že procesory Zen pro desktopy přijdou na trh ještě v tomto roce, ovšem co se týče společnosti Intel, zveřejněna už byla nová roadmap, která ukazuje na odložení jejich nástupu do roku 2017. Dle očekávání ale nepůjde o velké zdržení a je velice pravděpodobné, že Intel generaci Kaby Lake představí na CES 2017, čili na samotném začátku roku.

Novou roadmap zveřejnil jako už častokrát předtím čínský server Benchlife, přičemž v této časové ose máme uvedeny všechny tři hlavní kroky před vypuštěním nových produktů. Jde o počátek QS (Quality Sampling) jako výroba a testování předprodukčních vzorků, dále Prod jako masová produkce a nakonec časový rámec RTS (Ready to Ship) značící připravenost pro vypuštění na trh.

Roadmap se týká třech rodin hardwarových produktů. První je Kaby Lake-S 4+2, což jsou desktopové procesory Kaby Lake se čtyřmi procesorovými jádry a integrovanou grafikou, tudíž nové Core i7 a Core i5. Dále to jsou Kaby Lake-S 2+2, aneb nové Core i3 a slabší procesory nové generace a nakonec to je KBL PCH-H jako čipové sady.

Jak je vidět, jako první mají nastoupit výkonné čtyřjádrové procesory Kaby Lake, jež budou připraveny nejdříve v posledních týdnech tohoto roku, ale nelze předpokládat, že by je Intel uváděl na trh v době Vánočních svátků. Nejbližší příležitost je právě CES 2017 a reálnou dostupnost lze očekávat až někdy poté. Však ještě musí dostat čas výrobci základních desek na to, aby představili své modely, i když na nových čipsetech nebudou Kaby Lake závislé. Stačit budou i starší desky s LGA 1151 a Intel 100 Series.

Zhruba dva až tři měsíce po nástupu čtyřjádrových procesorů můžeme očekávat nástup dvoujádrových modelů Core i3, dále Pentium a Celeron. Roadmap také neříká nic o tom, kdy se mají dostat na trh nové počítače s mobilními Kaby Lake, ale v jejich případě, stejně jako u desktopových procesorů, se nelze těšit na zásadní novinky nebo nárůst výkonu. Intel ale už nechce udělat stejnou chybu jako s desktopovými procesory Broadwell, a sice vynechání téměř celé jedné procesorové generace, což mu přineslo citelné ztráty. Mobilní Kaby Lake tak určitě přijdou a možná i dříve než desktopové.

Zdroj: Benchlife
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek