www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel, LG a QNAP ukázali nové produkty s Thunderboltem 2

Intel, LG a QNAP ukázali nové produkty s Thunderboltem 2
, , aktualita
Intel si pro akci National Association of Broadcasters (NAB) 2015 ve spolupráci s jinými firmami přichystal novinky, které využívají rozhraní Thunderbolt 2. Jedná se o LCD 31MU97Z od LG nebo také NAS od QNAP.reklama
Každoroční show National Association of Broadcasters (NAB) vždy ukáže několik novinek od různých výrobců a nyní se na ni sešla dvě zařízení vybavená rozhraním Thunderbolt 2, které vyvinula společnost Intel. Není tedy divu, že i on se takové produkty snaží propagovat a cílí především na profesionály. Však právě ti mohou plně využít možností rozhraní Thunderbolt 2 a ostatní běžní uživatelé si vystačí spíše s klasickým USB či jinými rozhraními, které v sobě Thunderbolt nese. Toto rozhraní ve své aktuální druhé verzi má maximální propustnost 20 Gbps díky spojení dvou 10Gbps kanálů, takže mu nedělá žádný problém přenášet obraz v rozlišení 4K.

Uživatelé mohou navíc na sebe navěsit až šest zařízení, jako jsou 4K monitory či úložná zařízení, neboť přes jeden kabel tečou data rozhraní DisplayPort i PCI Express. A právě o těchto zařízení se budeme bavit, protože mezi ně patří i monitor LG Electronics 31MU97Z. Ten nabídne velkou 31" obrazovku typu IPS s rozlišením 4K, která bude zvláíště vhodná pro zpracování videa. A rozlišením 4K zde myslíme opravdové, čili 4096 x 2160, ne pouze Ultra HD (3840 x 2160), takže poměr stran je zde 17:9. Ostatní specifikace ale LG ještě nezveřejnilo, tedy až na to, že monitor je vybaven dvěma porty Thunderbolt 2, takže tu není vyžadován žádný adaptér nebo dokovací stanice.

Dalším produktem je NAS od firmy QNAP, a to konkrétně celá řada Thunderbolt NAS. Tato zařízení také nesou dva porty Thunderbolt 2 jako alternativu k 10Gb Ethernetu, díky nimž není žádný problém s přenášením dostatečného objemu dat, který umožní přehrávání 4K videa. QNAP ale také tyto produkty ještě oficiálně nepředstavil, takže nejsou známy veškeré detaily.

Tím to ovšem nekončí. S rozhraním Thunderbolt 2 přichází na trh třeba také nové úložiště LaCie Rugged Thunderbolt s 1TB SSD, mediální stanice Pegasus2 R2+ RAID 0/1, Sonnet Fusion PCIe Flash Drive v kapacitě 256 a 512 GB a také JMR PCIe Flash Drive s kapacitami 128, 256 a 512 GB, který je založen na SSD s rozhraním M.2.

Uvidíme tedy, zda Intel nebude v příští generaci čipových sad 100 Series své rozhraní nějak protežovat, ovšem vzhledem k zaměření Thunderboltu asi nepůjde o to, že by Intel chtěl přímo konkurovat rozhraní USB.

Zdroj: tomshardware.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek