www.svethardware.cz
>
>
>

Intel mění své vedení, odchází i prezidentka

Intel mění své vedení, odchází i prezidentka
, , aktualita
Společnost Intel ve čtvrtek ohlásila, že její vedení opustí řada důležitých pracovníků, a to v čele s dosavadní prezidentkou Renée James. Personální obměny tak zasáhnou řadu firemních divizí.reklama
Odchod výkonných pracovníků a prezidentky společnosti Intel vypadá jako hotová věc a dotkne se například oblasti výroby, mobilních procesorů, platforem nositelných zařízení a také investic. Především se ale mluví o prezidentce Renée James, která pro Intel pracovala dlouhých 28 let a nyní chce svou firmu opustit a pracovat v jiné nejmenované společnosti na pozici výkonné předsedkyně (CEO).

Renée James tak v průběhu téměř třech desetiletí podstatně ovlivnila celou firmu a měla na starosti různé věci, jako vztahy s vývojáři operačních systémů, vývoj produktů i jejich marketing nebo software a služby. Nyní prezidentka odchází, aby dle vlastních slov udělala další krok a mohla vést vlastní společnost, což Intelu přinese další personální změny. Technology and Manufacturing Group tak bude spadat přímo pod CEO Intelu, Briana Krzanicha, což pro něj nebude problém, neboť tuto divizi dříve vedl. I jiné divize, které dříve měla na starosti James, dostanou jiné šéfy a prezidenti zastupující Intel v jednotlivých zemích se budou zodpovídat přímo Gregorymu Pearsonovi, který vede marketing. Intel se také rozhodl, že dříve nezávislou divizi McAfee starající se o zabezpečovací řešení už integruje přímo do společnosti.

Až se situace ustálí, tak odejdou další pracovníci, a to Hermann Eul, někdejší vedoucí divize Mobile and Communications a také Michael Bell z New Devices Group. To nastane nejspíše v příštím roce a je otázka, jaké změny to přinese na poli mobilních produktů Intelu, které jsou v případě chytrých telefonů a dalších populárních zařízení stále ve stínu ARMu. Dále se chystá na svou funkci rezignovat Arvind Sodhani, prezident Intel Capital, který odejde do důchodu a jeho práci převezme Wendell Brooks.

Uvidíme tedy, kdo nastoupí na pozici Renée James a také zbývá zjistit, kam se ona samotná rozhodla přestoupit. Je zřejmé, že ona samotná už má své budoucí místo zajištěno a je otázka, zda to vůbec bude mít něco společného s IT.

Zdroj: Kitguru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek