www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje
, , aktualita
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být...reklama
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být obzvláště vhodné pro nejrůznější reportéry, kteří často cestují po světě a další tvrdě pracující. Současná verze, která ještě nedosahuje požadovaných rozměrů MID, je založena na platformě McCaslin, která byla vypuštěna na letošním IDF. Používá procesory Intel A100 či A110 a čipovou sadu 945GU s jižním můstkem ICH7U. Pro tuto platformu již bylo vytvořeno mnoho modelů.Jejím nástupcem bude Menlow, podstatně menší a úspornější než McCaslin při současném zvýšení výkonu, přesto však nebude dosahovat rozměrů desky VIA Mini-ITX. Používat bude CPU Silverstone, 45nm čip o velikosti srovnatelné s 20 Euro centy a pracující na frekvenci 1 GHz. Na desce budou integrovány antény pro Bluetooth, Wi-Fi, 3G/HSDPA a WiMAX a jako bonus také GPS. Výdrž baterie bude prý asi 4 – 5 hodin. Již byly vytvořeny první prototypy, např. od společnosti Elektrobit, která má ukázku EB MMID na displeji; společnosti trvalo pouhých sedm týdnů prototyp vyrobit. Provozovány budou MID pod systémy MS Win XP a Vista či pod Linuxem (Intel současně jedná s Redflagem a Ubuntu). Displeje současné generace zobrazují pouze 800 x 480 bodů, generace příští má zvládnout již 1024 x 600 bodů, ovšem stále více významných organizací stránky optimalizuje pro rozlišení 1280 x 1024. Intel se je údajně pokusí přesvědčit, aby své stránky vytvořily i v rozlišení speciálně pro tato zařízení. V oblasti miniaturních PC se tak pomalu začíná rozhořívat boj, který může nakonec vyhrát zákazník.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek